Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan ve 23 Ekim 1840 tarihinde kurulan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), 183’üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

PTT’nin kuruluş yıldönümü kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da Çorum’da bir etkinlik düzenlendi.  PTT Başmüdürü Ziya Başıaçık başta olmak üzere PTT yöneticileri Yılmaz Oktay, Hüseyin Parpucu ve diğer çalışanların katılımı ile kurumun 183. kuruluş yıldönümü kapsamında merkez Postanede bir etkinlik yapıldı.

Kurumun 183.’ncü yaşı nedeni ile sabah saatlerinde merkez postaneye gelen 183’ncü müşteriye hediye verildi. PTT’ye gelen ev hanımı Nuray Sözlü, 183’ncü sırayı alarak işlemini yaptırdı. Daha sonra ise PTT Başmüdürü Ziya Başıaçık tarafından kendisine kuruluş yıldönümü hediyesi olarak özel hazırlanan pul albümü takdim edildi.

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yılında PTT’nin de böyle bir hediyesini almanın kendisini mutlu ettiğini kaydeden Nuray Sözlü, “Bu güzel düşünülmüş hediye için teşekkür ediyorum. Tüm PTT çalışanlarına çalışmalarında başarılar dilerken, kurumunuza da daha nice yıllar diliyorum” şeklinde konuştu.

Faruk Çavuş AK Parti’den İl  Genel Meclisi aday adayı oldu Faruk Çavuş AK Parti’den İl Genel Meclisi aday adayı oldu

PTT Başmüdürü Başıaçık da yaptığı açıklamada, “Kökleri sağlam, dalları birçok alana uzanan asırlık bir çınar misali, sorumluluklarımızın bilinciyle milletimize hizmet ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kurulduğu ilk günden itibaren Türk milletinin birçok temel ihtiyacını karşılayan PTT AŞ, sunduğu hizmet ağını her geçen gün büyütmeye devam edecektir. Postadan kargoya, e-ticaretten filateliye, bankacılıktan lojistiğe birçok alanda faaliyetlerini sürdüren PTT A.Ş, ülkenin dört bir yanında yer alan iş yerleri ve 45 bini aşkın personeli ile müşterileri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Türkiye Yüzyılı vizyonu ışığında yenilikçi çözümler ile vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti uygun fiyatlarla sunmayı geçmişte olduğu gibi bugün de sürdüreceğiz” dedi.