KYK Kerebi Gazi Yurt Müdürü Yasin Koçak ve beraberindeki heyet Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti.

Yapılacak ortak çalışmaların ele alındığı ziyarette KYK Kerebi Gazi Yurt Müdürü Yasin Koçak, gerçekleştirmiş oldukları projelere ilişkin bilgiler vererek yaklaşık 1.600 kişilik kapasitesiyle Kerebi Gazi Yurdu’nun Çorum’da ki diğer yurtlarla beraber mevcut öğrenciler ve Çorum’a gelecek öğrencilerin barınma sorunu yaşamamaları için 5 yıldızlı otel konforunda hizmet verdiğini ifade etti. Yurt Müdürü Yasin Koçak, üniversite ile ikili iş birliklerine her zaman hazır olduklarını belirterek katkılarından dolayı Rektör Prof. Dr. Alkan’a teşekkür etti.  

Kredi ve Yurtlar Kurumunun yükseköğretim sistemine büyük bir katkı sağladığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan da KYK bünyesinde insan odaklı yaklaşımlarla öğrencilerin öğrenimlerine destek olmak ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla kredi, burs, barınma, beslenme hizmetleri ile sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler sunma noktasında ciddi projelere imza atıldığını vurguladı.

KYK yurtlarını çok önemsediklerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Alkan, Çorum KYK yurtlarının da önemli faaliyetler gerçekleştirdiğini belirtti ve KYK Kerebi Gazi Yurt Müdürü Yasin Koçak’a çalışmalarında başarılar diledi.(Haber Merkezi)