AK Parti Çorum İl Başkanvekili Av. Yusuf Ahlatçı, AK Parti’nin bir dava partisi olduğunu belirterek, “Hepimizin amacı yerelde ve genelde partiyi daha büyük başarılara götürmektir.” dedi.


Partinin kriterlerinin belli olduğunu ifade eden Ahlatçı, “Bu kriterler doğrultusunda el birliği yaparak şehrimizin sorunlarına çözüm bulacağız. AK Parti ailesi olarak milletvekilleriyle, belediye başkanlarıyla, kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordineli çalışıp şehrimize katkı sunacağız. AK Parti'de sevgi ve kardeşlik esastır. Bizim uyum ve birliktelik içerisinde başaramayacağımız hiçbir şey yoktur.” diye konuştu.


AK Parti’de İl Başkan vekilliği görevini üstlenen partinin Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Av. Yusuf Ahlatçı, yaptığı açıklamada, birlik ve beraberlik mesajları verdi. AK kadroların, başta Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ülkeyi çok daha ileriye götürme adına halkla omuz omuza hareket ederek, gece-gündüz demeden ve hiç yorulmadan, öncelikle Cumhur İttifakı ruhuyla hazırlandıkları 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri olmak üzere 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda inanç, azim ve kararlılıkla yürüyeceğini vurgulayan Ahlatçı, şunları kaydetti: “Önümüze konulan hedeflere tüm engelleri, zincirleri kıra kıra ulaşmaya devam edeceğiz. Lideriyle bir bütün olan partimiz, liderinin çizdiği bu kutlu yolda milletiyle ve milleti için var olmaya devam edecektir. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde kurulan AK Parti, kısa zamanda ülkenin kaderini değiştirdi.


Bugün ülkemize parti içi demokrasi, millet iradesine saygınlık, siyasi ahlak ve erdem değerleriyle dolu bir siyasi parti kazandırılmıştır. Ülkesine ve milletine hizmet aşkıyla yola çıkan Ak kadroların, maruz kaldığı her türlü engellemelere rağmen, ülkemize büyük bir gelişim ve değişim süreci yaşatmıştır. Partimiz, sağlık, eğitim, ekonomi, enerji, adalet, tarım, ulaşım alanında yaptığı köklü reformlarla yeni bir Türkiye ortaya çıkmıştır. İktidara geldiği 3 Kasım 2002 yılından bu yana partimiz istikrarlı yönetimiyle ülkemizi her alanda başarıya taşımıştır. ’İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düşüncesinden yola çıkarak milletini her zaman kucaklamıştır. Ülkenin her kesimine hitap eden partimiz, demokrasi anlayışını güçlendirmiş ve bu alanda büyük gelişmelere imza atmıştır. Devrim niteliğinde atılan adımlar Türk siyasi tarihinin önemli bir dönüm noktasını oluşturmuş, ülkemizde ve bölgemizde güven ve istikrarın sembolü olmuştur. Partimizin kuruluşuyla sadece Türk siyaset tarihinde değil dünya siyasetinde söz sahibi, mağdur ve mazlumların sesi olan bir hareketin doğmuş olduğunu görüyoruz.


AK Parti’yi kurarak tarihe düşülen notlarda bu partinin bir üyesi bir neferi olarak bizim de katkımız olmasını sağlayan Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a minnet ve şükranlarımızı arz ediyorum. Partimiz için gecesini gündüzüne katan, acı ve tatlı günlerinde hep yanımızda yer almış vatandaşlarımıza, dava arkadaşlarımıza şükranlarımı sunarım. AK Partimizin kapısı ve gönüllerimiz partili olsun veya olmasın tüm vatandaşlarımıza açıktır. Güçlü ve mutlu yarınlar için, güzel bir Çorum için çalışmaya ve emek harcamaya AK Partimizin göreve geldiği ilk günkü şevkle tekrar ve tekrar hazır olduğumuzu bildirir, tüm vatandaşlarımıza saygılarımı arz ederim.”