Çorum'da başına mermi isabet eden küçük çocuk hayatını kaybetti

Çorum'da, yaklaşık 6  ay önce düğünde başına yorgun mermi isabet eden 6 yaşındaki Berke Düzgün hayatını kaybetti. 

EROL TAŞKAN

Çorum'da, yaklaşık 6  ay önce düğünde başına yorgun mermi isabet eden 6 yaşındaki Berke Düzgün hayatını kaybetti. 

21 Mayıs 2022 tarihinde Ulukavak Mahallesi Özgürevler 43'üncü Sokak’ta arkadaşları ile oynarken bir anda kanlar içinde yer kalan ve başına yorgun mermi düştüğü tespit edilen minik Berke, bugün doktorların bütün müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak yaşam savaşını kaybetti. 

Minik Berke bugün ikindi namazına müteakip Abdibey Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Çiftlik Mezarlığı'nda toprağa verildi.

OLAY HAKKINDA

Olay, 21 Mayıs'ta Ulukavak Mahallesi Özgürevler 43'üncü Sokak’ta meydana geldi. Arkadaşları ile oynayan Berke Düzgün bir anda kanlar içinde yere düştü. Ailesi tarafından hastaneye kaldırılan Düzgün’ün başına mermi isabet ettiği belirlenmişti. 

Başlatılan soruşturma kapsamında olay günü Bayat Mahallesi Bayat 1'inci Sokak'ta düğün yapıldığı tespit edilmiş ve düğüne katılanların listesi ve kamera kayıtlarından yola çıkan polis, 2’si yaşı küçük olmak üzere 27'si şüpheli, toplam 287 kişinin ifadesine başvurmuştu. 

Çorum Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan incelemede, düğün alanında toplamda 5 bin 482 deforme mermi çekirdeği tespit edimiş,  Samsun Kriminal Polis Laboratuarı Bölge Müdürlüğü'nde yapılan inceleme sonucu hazırlanan raporla şüpheliler arasındaki A.A.'ya ait tabancanın çocuğun başından çıkarılan mermi çekirdeği ile eşleştiği belirlenmişti. A.A. Eylül ayında çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklanmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2022, 18:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Söz bir...
Söz bir... - 2 ay Önce

İnanılır gibi değil, cehaletin vardığı nokta.Be adam ne diye havaya silah atarsın, ne günahı vardı yavrucağın, yaşamını elinden aldın, ailenin mutluluğunu çaldın, sende katil oldun. İbret olsun havaya silah atanlara, bir daha olmasın.

Hoca...
Hoca... - 2 ay Önce

Havaya ateş etmek nedir bilir misiniz, çoğu kişi bundan zevk alır anlamsızca ve bunun tam bir "SALAK ve SALAKLIK" olduğunu bilmezler çünkü bu insanlarda beyin yoktur. Böyle uygulamalar insanların Cahil ve şebek olduklarının göstergesidir.

Çorumlu
Çorumlu - 2 ay Önce

Mutlumusunuz kendinizi erkek sanıp silah taşıyan ve ateş eden Erkek adam silah biçak taşımazlar korkaklar taşır Düğünlerde ne zevk alıyorsunuz silah atmayla deli derim ben Yazıklar olsun size o çocuğun günahın da nere gideceksiniz

Tutalya...
Tutalya... @Çorumlu - 2 ay Önce

Ya bunlar deli falan değil, bunlar insan müsfettesidir.

Çorumlu
Çorumlu - 2 ay Önce

5482 adet boş kovan bulunmuş düğün alanında peki bu kadar mermi ne kadar sürede atılır ve bunu çevreden kimse duymaz görmezmi?Kanunen yasak olan bir durum.Olan yavrucağa ve ailesine olmuş.Allah rahmet eylesin.

çorum
çorum - 2 ay Önce

Silahı alan kendini erkek sanıyor. Daha silah tutmayı bilmeyen salaklar silah sahibi oldu. Ruhsat alırken çok iyi eğitim verilmesi gerek . Bilinçli toplumda herşey eğitimden geçer.

Murat murat
Murat murat - 2 ay Önce

Vuran uzman çavuş tutuklu şuan inşAllah ağır ceza alir

SIRADAKİ HABER