Çorum'da pitbull dehşeti

Çorum’da sokakta kaykay süren 8 yaşındaki bir çocuk, sahipli olduğu öne sürülen bir pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı.

Çorum'da pitbull dehşeti

Çorum’da sokakta kaykay süren 8 yaşındaki bir çocuk, sahipli olduğu öne sürülen bir pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı.

Olay, Çorum'da Kale Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 8 yaşındaki E.T., evinin önünde arkadaşları ile kaykay sürdüğü esnada bir pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Vatandaşların yardımı ile pitbull cinsi köpekten kurtarılan çocuk, koşarak evine gitti. İki kişi de pitbullu alarak sokaktan uzaklaştırdı. O anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı. Olay sonrası bacağından, karnından ve yüzünden ısırılarak yaralanan E.T., Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2021, 11:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorum
Çorum - 1 yıl Önce

İlimizde son dönemlerde artan pitbull saldırıları için yetkililer ne düşünüyorlar? Bu hayvanları şehrin heryerinde görmek mümkün. Şikayete bağlı olmaksızın beslenmesi dahi suç olan bu hayvanlarla ilgili yaptırımlar acil olarak harekete geçirilmeli aksi taktirde bu tip haberleri çok okuruz.

vatandaş
vatandaş - 1 yıl Önce

Hem Emniyet, hem de Belediyenin bu konuya ciddi biçimde eğilmesi lazım. Bu hayvanları beslemek suç ancak işyerlerinde bile bu hayvanlardan var. Tavizsiz biçimde cezai müeyyide uygulanmalı. Başımıza kötü birşey gelince harekete geçmek günü kurtarmaktan başka bişey ifade etmez. Çocuklarımızı her türlü tehlikeden korumak herkesin görevi.

SIRADAKİ HABER