Gizemli kız bu kez mezarlığa gelmedi

Çorum’da genç bir kızın 5 gündür geceleri mezarlığa gelerek bir mezarın başında ağladığı, görevlilerin kendisini fark etmesi üzerine uzaklaştığının iddia edildiği olayla ilgili sır perdesi devam ediyor.

Çorum’da genç bir kızın 5 gündür geceleri mezarlığa gelerek bir mezarın başında ağladığı, görevlilerin kendisini fark etmesi üzerine uzaklaştığının iddia edildiği olayla ilgili sır perdesi devam ediyor. En son dün akşam mezarlığa genç kız bu kez gelmedi. 
Ulu Mezarlık'ta bir kabrin başına gelerek ağlayan genç kızı bulmak için Çorum Emniyet Müdürlüğü geniş çaplı bir çalışma başlattı. Dün gece polis ekipleri gizemli kızı bulmak için mezarlıkta arama yaptı. Akşam saatlerinden itibaren Ulu Mezarlığın bulunduğu Hıdırlık Caddesi ve ara sokaklar emniyet şeridi çeken polis ekipleri mezarlık çevresini yaya ve araç trafiğine kapatırken, tüm giriş çıkışlara ile mezarlık içerisine ekipler yerleştirildi. Geç saatlere kadar süren aramalardan yine sonuç alamayan polis ekipleri mezarlığın her tarafını didik didik aradı. 

Çekirdek çitleyerek çalışmaları izlediler 
Esrarengiz olayın çözülmesi için emniyet güçleri aralıksız çalışmalarını sürdürürken vatandaşlarda çalışmalar başladığı andan itibaren Ulu Mezarlığa akın etti. Mezarlığın giriş ve etrafında toplanan vatandaşlar çalışmaları meraklı gözlerle izledi. Bazı vatandaşlar çalışmaları cep telefonları ile görüntülemeye çalışırken bazıları da ellerine aldıkları çekirdekleri çitleyerek olup bitenleri seyretti. Polis ekipleri mezarlıkta araştırma yaparken bir grubun Ulu Mezarlığın arka tarafından bulunan duvara merdiven dayayarak içeriye atlamaya çalışması hareketli anların yaşanmasına neden oldu. Gruba müdahale eden polis ekipleri bölgeye toplanan meraklı vatandaşları olay yerinden uzaklaştırdı. 

Mezarlık görevlisi not bıraktı, o mezarın olduğu bölgeye güvenlik kamerası takıldı 
Esrarengiz olayın ardından mezarlıktaki görevliler, kızın görüldüğü iddia edilen mezarın üzerine not bıraktı. "Her gece oraya gelip neden ağlıyorsun, derdin ne? Yardımcı olalım, bize not bırak" ifadelerinin bulunduğu notun yanına ayrıca not kağıtları ve bir kalem bırakıldı. Bugün genç kızın ağladığı belirtilen mezarın yakınına bölgeyi tamamen görüntüleyen gece görüşlü bir adet güvenlik kamerası takıldı. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2018, 13:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Öyle birisi
Öyle birisi - 3 yıl Önce

Boyle bi uygulamada gelmez tabi dışarda insan dolu devriye arabaları sesler falan pusuya yatın mezarın etrafını cevreleyın gelince de ablukaya alın ya birileri sansasyon yaratmaya calısıyor yada bilinmeyen ler çünkü 17 18 yaşındaki birisi 82 yılında ölmüş birisini tanıyamaz zaten doğmamıştır bile

tarık
tarık - 3 yıl Önce

gelse ne olacak ? mezara gidip ağlamak suçmu?
Bu biriken cahil kesim linç ederdi zaten.. Allahtan gelmemiş.

hasan
hasan - 3 yıl Önce

kız orda işte duruyor

...
... @hasan - 3 yıl Önce

Ne içtin sen?

fikri
fikri - 3 yıl Önce

bu yontem cok ilkel bi uygulama , turk polisi bikadar egitimsiz mi olaya cok yanlis bir yaklasim. Butun sehri ayaga kaldirmislar ve tek bir kiz cocugu ariyorlar.

Sinan hevesli
Sinan hevesli - 3 yıl Önce

Bu olay dini ama o kadar din adamımız var biri de konuşmadı diyanet işleri başkanı da dahil demek ki bilgi eksikliği herkesde mevcut.

SIRADAKİ HABER