HALİL ÖZTÜRK
Tarihinin en büyük başarısına imza atan Çorum FK’da yeni sezon öncesinde sponsor arayışlarını sürdüren Başkan Oğuzhan Yalçın bir haftadır süren çalışmalarından istediği sonuçları çıkartamadı.

Geçen sezon Çorum’dan şampiyonluk yolunda hemen hemen hiç destek bulamayan tamamen dış sponsorluklar ile Çorum FK’yı tarihinde ilk kez 1. lige çıkartan Başkan Yalçın şehrin duyarsızlığının yeni sezon öncesinde de devam etmesinden dolayı çok sıkıntılı.

Genç Başkan şampiyonluk sevincini yaşadıktan hemen sonra yeni sezon için bütçe oluşturma çalışmalarına başladı. Geçen yılki sponsorlar ile görüşmelere başlayan Başkan Oğuzhan Yalçın göğüs sponsorluğu için Alagöz Holding’in devam edeceğini açıklamıştı.

1. ligde maliyetlerin çok artması nedeni ile yüksek bütçelere ihtiyaç duyan Çorum FK’da başkan Oğuzhan Yalçın bir haftalık görüşme maratonu sonunda istediği sonuçları alamadığı öğrenildi. Konu ile ilgili olarak resmi bir açıklama yapmayan Başkan Yalçın’ın ilgisizlik nedeni ile hayli bunaldığı ve yalnız bırakılmasından dolayı tepkili olduğu öğrenildi.

Sakarya mesaisi başladı Sakarya mesaisi başladı

Bütçesini oluşturmadan yeni sezon için teknik heyet ve futbolcular ile hiç bir görüşme yapmayacağını daha önce açıklayan Başkan Oğuzhan Yalçın bütçe oluşturduktan sonra transferin bir günlük iş olduğunu belirtti.

Çorumlu sanayici ve iş adamlarının ilgisizliğinin devam etmesi yeni sezon öncesinde Çorum FK’yı oldukça zorlayacak gibi görülüyor.

Başkan Oğuzhan Yalçın’ın bu gelişmelerle ilgili olarak önümüzdeki günlerde kamuoyuna bir açıklama yapması bekleniyor.