Hastaneye dijital röntgen cihazı kazandırıldı Hastaneye dijital röntgen cihazı kazandırıldı

Çorum’a 28 doktor atandı

AK Parti Çorum Milletvekili Yusuf Ahlatcı, Sağlık Bakanlığı tarafından Çorum merkez ve ilçelerdeki hastanelere çeşitli branşlarda 28 doktorun atandığını duyurdu.

Milletvekili Ahlatcı, yaptığı açıklamada, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 8, İl  Sağlık Müdürlüğü’ne 2, Toplum Sağlığı Merkezine’de 2 doktor atandığını kaydetti.

BRANŞLAR BELLİ OLDU

Ahlatcı, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yeni atanan doktorların iç hastalıkları, yoğun bakım, ortopedi ve travmatoloji, nöroloji, deri ve zührevi hastalıklar, acil tıp, beyin ve sinir cerrahi branşlarında hizmet vereceğini ifade etti.

İLÇELERE TAKVİYE

Çorum merkezin yanısıra ilçe devlet hastanelerine de ihtiyaç duyulan alanlarda doktor ataması yapıldığını vurgulayan Ahlatcı, Boğazkale’ye 1, Dodurga’ya 1, Ortaköy’e 1, Osmancık’a 3, Sungurlu’ya 3, Uğurludağ’a 2, Alaca’ya 3, İskilip’e 1 ve Mecitözü’ne 1 doktor ataması yapıldığını dile getirdi.

AHLATCI: SAĞLIK ORDUMUZU DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ

Ahlatcı, “Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimize ve ilçelerimize atanan 28 doktor Çorum’umuza hayırlı olsun. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sayın Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum. Sağlık ordumuzu güçlendirip bölgenin parlayan yıldızı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

KAYA: EKSİK DOKTORUMUZ KALMAYACAK

Doktor ataması ile ilgili bir açıklama da AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya yaptı.

Milletvekili Kaya, sağlık sektöründe Çorum’un bölgenin parlayan yıldızı olmaya devam edecek ve eksik doktoru kalmayacağını belirterek, “Atamaların gerçekleşmesinde Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya ve her zaman Çorum’a ve Çorumlu hemşehrilerimize desteklerini esirgemeyen Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederiz’’ diye konuştu.

Oğuzhan Kaya-1