TMO Çorum’da 500 bin ton ürün aldı TMO Çorum’da 500 bin ton ürün aldı

Otomotiv sektörünün ihtiyacı olan elektrikli araç ustaları yetiştirmek için düğmeye basıldı. Bu kapsamda Çorum dahil 10 ilde elektrikli araçlara yönelik bakım-onarım eğitimleri gerçekleştirilecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın destekleriyle önemli bir projeyi hayata geçiren Otomotiv Mühendisliği Derneği (OTOMDER), Ankara ve çevresindeki 10 ilde ücretsiz olarak, elektrikli araçlara yönelik bakım-onarım eğitimlerini Kasım'da başlatıyor.

BELGE ALANA İŞ FIRSATI

Akademisyen ve uzmanların vereceği eğitimler kapsamında bir dizi sınav ve anket de yapılacak. Simülatör üzerinde ve farklı kurgularda araç onarımı yapacak olan kursiyerler, haftada 14 saat eğitime tabi tutulacak. İlk etapta açılan 500 kişilik kontenjan şimdiden dolarken, öğrencilerin büyük bölümü 9 aylık süreç sonrası ustalık belgelerini alıp anlaşmalı firmalarda istihdam edilecek.

ÇORUM DA VAR

İlk eğitimler 1 Kasım'dan itibaren Ankara, Kırşehir, Çorum, Eskişehir, Konya, Kayseri, Aksaray, Yozgat, Sivas, Tokat ve Amasya'da başlayacak. OTOMDER Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Doğan, bütçenin yüzde 85'ini Ankara Kalkınma Ajansı'nın karşıladığını dile getirdi.