Ahlatçı Çorum FK sezonun evindeki ikinci maçında Gençlerbirliği karşısında ilk yarının uzatma dakikalarında Amilton’un golü ile 1-0 mağlup oldu. İlk yarıda rakip kalede pozisyon bulmakta zorlanan kırmızı siyahlı takım ikinci yarıda özellikle son 15 dakikalık bölümde inanılmaz bir baskı kurdu ancak bu baskıdan golü bulamayınca sahadan 1-0 mağlup ayrılarak evindeki ikinci maçından da puansız ayrıldı.

Maçın ilk dakikalarında Gençlerbirliği önde baskı yaparak etkili oldu ve pozisyonlar buldu 10. dakikadan itibaren topa sahip olmaya başlayan Çorum FK özellikle sağ kanattan Geraldo ile etkili olmaya başladı ve pozisyonlar buldu.

Sakarya mesaisi başladı Sakarya mesaisi başladı

İlk yarının uzatma dakikalarına kadar oyunda kontrolü elinde bulunduran Çorum FK girdiği pozisyonları değerlendiremedi. İlk yarının uzatma dakikasında korner atışından Gençlerbirliği takımı bulduğu golle ilk yarıyı 1-0 önde tamamladı.

İkinci yarıya daha baskılı başlayan Çorum FK özellikle sağ kanattan Geraldo ile geliştirdiği ataklarla etkili olmaya çalıştı. Kırmızı Siyahlı takım ceza sahası içinde pozisyon bulmakta zorlanırken son dakikalarda rakip kaleye baskıyı artırdı.

Özellikle hücumda çabuk oyuncuları alarak baskıyı artıran kırmızı siyahlı takımözellikle son on dakikada tek kale maça çevirdi. Yan toplarda ceza sahasında etkili olan kırmızı siyahlı takım çok istediği beraberlik golünü bulamayınca sahadan ilk yarının son dakikasında yediği golle 1-0 mağlup olarak evindeki üst üste ikinci maçından da mağlubiyetle ile aynldı.

MAÇTAN DAKİKALAR:

10. dakikada Gençlerbirliği’nin kazandığı faul atışında Muhammet Hikmet ortaladı arka direkte Enes yükseldi vurdu top kaleye paralel olarak gitti.

20. dakikada sağ kanattan kullanılan korner atışında Geroldo’nun ortasında altı pas içindeFerhat gelişine sert vurdu savunmadan seken top sola açıldı bu topada Thomas çaprazdan sert vurdu kaleci tokatların dönen topu savunma kornere gönderdi.

32. dakikada sol kanattan kullanılan korner atışında Atakan Akkaynak ortaladı ön direkte Ahmet İlhan kafayı vurdu savunmanın ayağından seken topu kaleci Osman son anda çizgi üzerinden çıkardı ve mutlak bir golü önledi.

45+2. dakikada sol kanattan kullanılan korner atışında penaltı noktası üzerinden sektirilmen topa arka direkte  Amilton yakın mesafeden tamamladı ve topu direk dibinden ağlara gitti: 0-1

86. dakikada sağ kanattan Atakan Cangöz’ün pasnda Suat topla buluştu dönerek sert vurdu top yandan az farkla auta gitti.

89. drakikada savunmanın arkasına Ozan’ın güzel pasında Suat topla bluştu kalecinin üzerinden aşırdı Shaocong çizgi üzerinden çıkardı.

90. dakida korner vuruşunda arka direkte Gökhan Karadeniz çaprazdan sert vurdu uzak kale direği disinde kaleci son anda köşeden tokatladı.