Ahlatcı’nın VW çabası Ekonomist’e haber oldu

Alman devi Volkswagen’in Türkiye yatırım kararının ardından yatırımı kapmak için yarışan il sayısı artarken, Ekonomist Dergisi internet sitesinde, Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı’nın çabası ve teklifi haber oldu.

Ahlatcı’nın VW çabası Ekonomist’e haber oldu

EROL TAŞKAN

Alman devi Volkswagen’in Türkiye yatırım kararının ardından yatırımı kapmak için yarışan il sayısı artarken, Ekonomist Dergisi internet sitesinde, Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı’nın çabası ve teklifi haber oldu.

“Ahlatcı yatırım VW’ye ne teklif etti?” başlığıyla sunulan haberde, Ahlatcı’ nın gerekirse araziyi kendisinin satıp alıp hibe edeceğine değinildi.

Çorum’un da diğer illere rakip olarak meydana çıktığının ifade edildiği haberde konudan şu ifadelerle bahsedildi;

İŞTE O HABER

Son günlerde Almanya merkezli otomotiv devi Volkswagen Grubu’nun (VW) Türkiye’ye yatırım yapacağı haberleri gündemde sıklıkla yer almaya başladı.

VW, bu yılın başında Avrupa’daki emisyon sınırlamasına bağlı olarak Almanya’daki fabrikalarında elektrikli araç üreteceği için Doğu Avrupa’da yeni bir fabrika kurup, benzin/dizel versiyonların bu fabrikada üretileceğini açıklamıştı.

Basında çıkan haberlere göre VW Yönetim Kurulu Başkanı Herbert Diess, Manisa tarafında fabrika yatırımı için Türkiye’ye ziyaretlerde bulundu. 1,3 milyar Euro bütçeli, 4-5 bin kişiye istihdam sağlayacak yatırımın 2022’de faaliyete alınması hedefleniyor.

İşte bu yatırım için Manisa’ya rakip çıktı. Çorum iş dünyası, bu yatırımı şehirlerine çekebilmek için en üst düzeyde temaslarda bulunmaya başladı.

Çorum merkezli, ağırlıklı altın rafinerisi, kuyumculuk ve döviz piyasaları olmak üzere yıllık 75 milyar TL iş hacmine sahip Ahlatcı Holding, bölgede Doğuş Grubu’nun da iş ortaklığını yapıyor.

Doğuş Otomotiv’in çatısı altındaki VW çatısı altındaki araçların satışını yapıyor. Ahlatcı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatcı, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve iş ortağımız Doğuş Grubu’nun kanalıyla VW Grubu’na çağrıda bulunuyoruz.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan konuyu Almanya Başbakanı Merkel’e de aktaracak. VW Grubu’nu yatırım için Çorum’a davet ediyoruz” diyor.

İlgili yatırım için Çorum’da 1,1 milyon metrekare bir arazi tahsis edilebileceğini söyleyen Ahlatcı, gerekirse bu araziyi kendisinin satın alıp Alman VW Grubu’na verebileceğini aktarıyor. Ahlatcı, “Yeter ki onlar Çorum’a fabrika yapmayı kabul etsinler” diyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 19:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 4 yıl Önce

şu adamın gayretinin yarısı yöneticilerimizde olsa Çorum KİMBİLİR KAÇ TANE DAHA OLUR

Nazım
Nazım - 4 yıl Önce

Helal olsun sana adam gibi adam sayın ahlatçıdaki gayretin yarısı sayın vekillerimizde olsa çorumda trende olur havaalanıda olurdu

Mehmet
Mehmet @Nazım - 4 yıl Önce

Meclise yolluyoruz gelecek seçim...

Tribüne oynuyor
Tribüne oynuyor - 4 yıl Önce

Gelmeyeceğini ahlatçı da biliyor. Para harcanacak yere yatırım yapmıyor ahlatçı havanda su dövüyor her zamanki gibi

Hasan küçük
Hasan küçük - 4 yıl Önce

Amet abimiz ahlatcı olmasa yandık millet bahçesi bili yapamadılar bunlardanumuryok

Milonu
Milonu - 4 yıl Önce

Adam.

Mantıklı Olan
Mantıklı Olan - 4 yıl Önce

Dünyaya satmak için araba yap denizden limandan yüzlerce km ileride fabrika kur. Mümkünü var mı hiç. Zaten mevzubahis olsa çoruma değil Yozgat a yönlendirilir o yatırım malum siyasetçilerce...

SIRADAKİ HABER