Bu katliamı durdurun!...

Çatak Yolu üzerinde bulunan ormanlık alan, doğa katillerinin döktüğü inşaat artıklarıyla ölüme sürüklenmeye başladı. Çorum'un pek çok alanını istila ederek güzelim alanları moloz yığınlarıyla mahveden anlayış, yakın zamanlarda Çatak yolu üzerindeki ormanlık alana dadanmış durumda. 

Bu katliamı durdurun!...

EROL TAŞKAN
Çatak Yolu üzerinde bulunan ormanlık alan, doğa katillerinin döktüğü inşaat artıklarıyla ölüme sürüklenmeye başladı. Çorum'un pek çok alanını istila ederek güzelim alanları moloz yığınlarıyla mahveden anlayış, yakın zamanlarda Çatak yolu üzerindeki ormanlık alana dadanmış durumda. 
Beton mikserlerinin dahi kalan betonlarını gözlerini kırpmadan orman içerisine bıraktığını anlatan görgü şahitleri, "Burası bulunmaz bir doğal güzellik içeriyor. Seyir özelliği bakımından Çorum'un tümün girebilen bir yapıdaki bu alan, hatıra ormanlarıyla kıraç bir durumdan kurtarıldı, büyük özverilerle bu hale getirildi. Sorumsuz insanların insafına bırakılmamalı, bu güzelim orman mutlaka daha güvenlikli koruma altına alınmalı." dediler.

İKİNCİ BİR SIKLIK OLABİLİR
Çatak Yolu'ndan başlayıp, Ömer Bey Köyü arazilerine kadar uzanan sırtlık alanı "İkinci Sıklık" olarak tarif eden vatandaşlar, oluşturulacak kontrollü piknik alanları, oyun gurupları ile Çorumlular'a yeni bir piknik alanı kazandırılabileceğini, ayrıca söz konusu bölgenin de doğa katillerinin saldırılarından kurtarılmış olabileceğini dile getirdiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Söz Bir.....
Söz Bir..... - 2 yıl Önce

EY MİLLET, Lafta değil, Fiiliyatta olmak kaydıyla,
Bir vilayeti ne kadar temiz tutarsanız,
Bir vilayeti ne kadar yaşanır hale getirirseniz,
Bil vilayeti ne kadar sevgiyle, adaletle, hoşgörüyle yönetir,
İŞ VE DEĞER ÜRETİRSENİZ,
O KADAR MÜSLÜMANSINIZ…

Söz Bir.....
Söz Bir..... - 2 yıl Önce

Hani ÇORUM'LU iyisini yapardı da, sorumluluğunu bilirdi, kimse yaptığını yapmazdı.
Bu yapılanlar insanlara, doğaya tam bir saygısızlıktır.
Medeni bir şehirde atıkları gruplandırmak ve gruplarına göre yerlerine yurtlarına sev edilmesi için planlar yapılması gerekir ve bir disiplin içerisinde hiçbir yere zarar vermeden türlü türlü atıklar depolanır veya imha edilmesi gerekiyorsa imha edilir.
İnşAllah bu işin devamı gelmez. Yetkililer takip eder ve temizliğiyle beğeni toplayan güzel ilimizde, yani güzel ÇORUM da atıklara göre ayrılmış yerler vardır umarım o yerlere sevkiyatların yapılması için takip ve çaba gösterirler. Zaten olması gereken de budur…

Söz Bir.....
Söz Bir..... - 2 yıl Önce

Bu pisliği döküp, doğayı katleden ey millet,
Şu mübarek ayda Oruç tutuyorsan, boşuna tutma,
Namaz kılıyorsan, boşuna kılma,
Bunları yapıyorsan iki yüzlüsün demektir.
Doğaya ve insanlara yaptığın bu saygısızlıktan dolayı,
Zaten Cehennemlik olmuşsun, bundan kurtulmak için aklın yolu birdir.
Önce gidip, döktüğün pisliği temizleyeceksin, insanlardan ve doğadan özür dileyeceksin, devlete cezanı ödeyeceksin, bir daha yapmayacaksın ve sonrasını ALLAH bilir…

Adam
Adam - 2 yıl Önce

Belediye acilen kaba cop toplama merkezi acmali Vatandas molozu ve diger kaba coplerini oraya goturmeli

murat
murat @Adam - 2 yıl Önce

götürmez kardeşim. O yine işine geleni yapar..

murat
murat - 2 yıl Önce

iftardan, etkinlikten, açılıştan, elin dükkanının kurdelesini kesmekten kafayı kaldıramıyor ki devler büyüklerimiz!!

emre
emre - 2 yıl Önce

belediye başkanı iftar programı yok ziyaretler derken belediyenin asli görevlerini hatırlamalı gerekeni yapmalı çorum temizliği ile anılan bir şehirken şimdi pisliği ve çöpü ile anılır aldı

hasan
hasan - 2 yıl Önce

yanlama yapmak isteyen gençlere güvenli bir pist yapsın belediye hem millet enerjisini atmış olur hemde gider seyrederiz.moloz içinde aynı .yasaklıyorsun ama seçenek sunmuyorsun vatandaşa.

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Çorum barajından çomar köyüne giden yoldaki hafriyat kamyonunun oluşturduğu çukurlar yollarda hasara uğramıştır giderken çok zor oluyor


SIRADAKİ HABER