Kent Meydanı 11 bin 500 metrekareye ulaştı

Kent Meydanı projesi kapsamında Tekel Binası, İl Özel İdare binasının yıkımının ardından dün de Sağlık İl Müdürlüğü binasını yıkımı gerçekleştirildi.

Kent Meydanı 11 bin 500 metrekareye ulaştı

FATİH BATTAR

Kent Meydanı projesi kapsamında Tekel Binası, İl Özel İdare binasının yıkımının ardından dün de Sağlık İl Müdürlüğü binasını yıkımı gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı’ndan binanın yıkımı için onay gelmesinin ardından Belediye Başkanı Zeki Gül’ün katımıyla Sağlık İl Müdürlüğü’nün yıkımı gerçekleştirildi. Binanın yıkımı bir hafta sürecek. Binanın yıkılmasıyla birlikte Kent Meydanı 11 bin 500 metrekare alana ulaşacak.

Sağlık Müdürlüğü’nün yıkımı sırasında bir basın açıklaması yapan Belediye Başkanı Zeki Gül; “Kent Meydanı projesi, Çorum’un en büyük ihtiyaçlarından birisiydi. Biz de Belediye olarak meydan ihtiyacını karşılamak amacıyla burada bir kent meydanı inşa ettik.” dedi

Kent meydanının Sağlık İl Müdürlüğü’nün yıkılması ile 11 bin 500 metrekare alana ulaşacağını aktaran Gül; “Bina yıkımını kısa sürede tamamlayıp, yapacağımız çalışmayla birlikte arsamızı Kentmeydanına dahil edeceğiz. Bir hafta içerisinde yıkım ve enkaz kaldırma işlemlerini tamamlayacağız.” diye konuştu

Kent Meydanı’nda otaya çıkan ve tespit edilen tüm kusurların yüklenici firma tarafından giderildiğini kaydeden Başkan Gül; “Önemli yatırımlarımızdan biri olan Kentmeydanı ve Yeraltı Otoparkı 08.02.2018 tarihinde teslim alınarak hizmete açıldı. Ancak hizmete açıldıktan kısa süre sonra Kent Meydanında imalata bağlı kusurlar ortaya çıkmıştı.  Tespit edilen kusurlar ve Kent Meydanında meydana gelen sorunlar, yüklenici firmaya bildirildi. Yüklenici firma sözleşmede yer alan 18 aylık teminat süresi şartına istinaden Kent Meydanımızda otaya çıkan ve tespit edilen tüm kusurlar yüklenici firma tarafından giderildi. Yine bir aksilik olursa firma tarafından düzeltilecek.” dedi

Çorum Belediyesi olarak gece gündüz demeden, bahane üretmeden, şehrin tüm dinamikleriyle, partilerle, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla iş birliği içerisinde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Gül, şunları söyledi; “Şehrimizin kısa – orta ve uzun vadeli ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak gücümüz ve imkanlarımız nispetinde gayretle çalışıyoruz.  Devletimize, Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, hemşehrilerimize karşı sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz.  Biz belediye olarak hiçbir vatandaşımızın soruna, isteğine, ihtiyacına kayıtsız kalmadık. İnşallah Belediyemizin tüm birimleri ile insanlarımıza, şehrimize gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam edeceğiz.  Şehrimizin sosyal, kültürel ihtiyaçlarını tespit ediyor, bu tespitlere göre de yatırımlarımızı yapıyoruz. Şehrimizin daha düzenli bir şehir olması, vatandaşlarımızın hayat standardının artırılmasına yönelik fiziki yatırımlarımız devam ediyor. Tamamladıklarımızı hizmete açıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 16:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ağaca Yeşile Düşman Yaklaşımın Halkta Karşılığı Yok
Ağaca Yeşile Düşman Yaklaşımın Halkta Karşılığı Yok - 4 yıl Önce

Tekel Binası yıkılınca önünde ve yanındaki ağaçlar kökünden sökülüp atıldı. Sağlık Müdürlüğü yıkılınca önündeki ağaçların da kesilmesini istemiyoruz. Bu ağaç düşmanlığınız nedir? Yeter artık kesmeyin. Halkı dinleyin. Biz ağaçların hiç birinin kesilmesini istemiyoruz. Diş Hastanesinin ağaçlarını da söküp başka yere taşıyacağız demişsiniz. Bilgi yanlışsa düzeltin. Biz o ağaçları oldukları yerde seviyoruz. Hiç bir yere gitmesini istemiyoruz. Zaten iki tane ağaç kaldı.Allah aşkına bırakın onlar da yerine kalsın. Yecüc mecüc gibisiniz.

SIRADAKİ HABER