'Pazarcı esnafı kısıtlamadan muaf olsun'

Çorum Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz, pandemi nedeniyle 17 gün sürecek olan sokağa çıkma yasağından pazarcı esnafının da muaf tutulmasını istedi.

'Pazarcı esnafı kısıtlamadan muaf olsun'

Çorum Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz, pandemi nedeniyle 17 gün sürecek olan sokağa çıkma yasağından pazarcı esnafının da muaf tutulmasını istedi.

Koronavirüsle mücadele kapsamında 29 Nisan Perşembe akşamı başlayıp 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar sürecek olan sokağa çıkma yasağından büyük marketlerin muaf tutulduğunu ancak pazarcı esnafına yasak getirilmesini eleştiren Oda Başkanı Yılmaz, vatandaşların büyük marketlere mecbur bırakıldığını kaydetti.

Pazarcı esnafının çekini, senedini ve diğer ödemelerini yapamayacağı gibi günübirlik evine ekmek parası götürenlerin de bu süreçte zor günler geçireceğini dile getiren Erdoğan Yılmaz, ayrıca pazarlarda meyve ve sebzelerin ucuz olduğunu bu yüzden alım gücü düşük vatandaşların da marketlerden alışveriş yapmakta zorlanacaklarını ifade etti.

Pazar yerlerinin günlük taze sebze ve meyve satış noktaları olduğunu vurgulayan Yılmaz, virüsün kapalı mekanlarda daha çok yayıldığını belirterek, bu yüzden marketlerde virüsün daha çok yayılacağı için en güvenli alışveriş noktalarının pazarlar olduğuna dikkat çekti.

Sokağa çıkma yasağında pazar yerlerinin haftada iki kez olsun açık tutulması gerektiğini söyleyen Erdoğan Yılmaz, yetkililere seslenerek, böylece marketlerdeki yoğunluğun bir nebze olsun hafifleyeceğini, vatandaşların da açık havada alışverişlerini güven içerisinde yapabileceklerini aktardı.
“Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın İçişleri Bakanımız, Sayın Valimiz ve Sayın Belediye Başkanımızdan pazarcı esnafının seslerini duymalarını bekliyoruz” diyen Yılmaz, sokağa çıkma yasağının en çok büyük marketlerini işine geleceğini sözlerine ekledi. 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
gölge
gölge - 2 yıl Önce

bırak başkan devlet büyük marketlere çalışıyor virüs bitsin diye değil çoğalsın diye milleti kapalı alanlara sokuyor kapalı alanlara girilecekse kafetaryaları kahvehaneleri niye kapatıyoraunuz gerçekden eğitim şart

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 2 yıl Önce

BU PAZARCILAR BAŞKANI HİÇ PAZARCILARIN MASKE TAKMAMASINDAN BAHSETMİYOR. PAZARA GİDİN BİR TANE MASK TAKAN PAZARCI GÖSTERİN. ADAM ELİNİ YALAYIP POŞET AÇIYOR MASKE ZATEN YOK BİR DE BAĞIRARAK TÜKRÜK SAÇIYOR. DENETİM SIFIR. MASKESİZ GÖRÜLENE BİR HAFTA PAZARA YER AÇMAMA CEZASI VERİN BAKIN NASIL TERTEMİZ OLUYOR. HALKIN SAĞLIĞI HERŞEYDEN ÖNEML,İ.

Feryad-ı figan
Feryad-ı figan - 2 yıl Önce

Güzel kardeşim,doğru konuşmuş sun da;seni kim dinler.Dün bir bakkal konuşuyordu.Biz pazar günü açık olacağız da,bende büyük marketlerdeki çeşit yok.Akşama kadar ne satacağım ki diyordu.Bu kapanma ile sorun biraz azalır ama,arkasından tekrar yükselir.Dün bir başka kentte oturan dayımın kızının ana okuluna giden çocuğu,bir kaç gündür halsiz ve hafif ateşli idi diyordu.Sonra ateş bana ve babama geçti dedi.Test olduk,Corona olmuş sunuz dediler,diyor.Tedaviye bugün başlaycaklarmış.Milli eğitim bakanı okul açmaktan,yüz yüze eğitimden ve sınavdan bahsediyor.Gerçek ortada bakan bey!Lütfen biraz hayatın gerçeklerini konuşun.Sağlık bakanı konuşurken zorlanıyor.Biontek var mı?Sinovac var mı?Suputnik V var mı?;Yok mu?Bu virüs ülkeyi yedi bitirdi.AKP yi de tümden yedi bitirdi.Siyasetle bağlayalım.Bİr sonraki seçimde AKP kaybedecektir.Şimdiden haber vereyim.Bu virüs de en etken sebep olacaktır.

SIRADAKİ HABER