FATİH BATTAR

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Gündüz Bakımevi, çocuk kabulüne başladı.

Çocukların yaşlarına ve gelişim düzeylerine uygun eğitsel malzemelerle donatılan ve Gündüz Bakımevi 1 bilim odası, 3 uyku odası, 1 jimnastik odası, 1 oyun odası, 1 yemekhane bölümleri ile Çorum halkının hizmetinde.

Açık ve kapalı alan olmak üzere toplam 1871 metrekare alana inşa edilen Gündüz Bakımevi’nde 1 çocuk gelişimi mezunu,  2 memur, 1 hemşire, lisans mezunu okul öncesi öğretmeni unvanına sahip öğretmen, kız meslek lisesi çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunu, bakıcı anne, temizlik personeli, diyetisyen, güvenlik görevlisi bulunmakta.

Toplam 100 çocuk kapasiteli Gündüz Bakımevi’nde çocuklar güvenliği için 24 saat güvenlik kamera ile kontrol altında ve çocukların yemeklerinden, bakımlarına kadar herşey görevlilerce düzenlemekte.

Gündüz Bakımevi eğitim faaliyetleri yönünden Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Programı esas alınarak eğitim faaliyetleri yürütülmekte ve bu program dahilinde çocuklar yaratıcı drama, sanat etkinlikleri, fen ve doğa etkinlikleri, müzik etkinlikleri, eğitsel grup oyunları, zeka oyunları, ana dil etkinlikleri, beden eğitimi etkinlikleri, eğitici geziler, aile katılımı, ilköğretime hazırlık çalışmaları, tiyatro, sinema vb. etkinliklere katılmakta.

Gündüz Bakımevi ile çocukların; beden, zihin ve duygu gelişimini ve iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlamak; çocukları ilkokula hazırlamak; Türkçeyi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamak, çocukların sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi, gelişebilmesi ve öğrenmeye karşı olumlu tutumlar geliştirebilmesi için nitelikli bilişsel uyarıcıların, zengin dil etkileşimlerinin, olumlu sosyal ve duygusal deneyimlerin çocuğa sunulduğu ve çocuğun bağımsızlığının desteklendiği bir ortam sunmak, Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen çocuklar yetiştirilmesi amaçlanıyor.