Çorum Eczacı Odası Başkanı Erol Afacan, 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, tüm çalışanların güvenli ve sağlıklı çalışma ortamlarında çalışmasının önemli olduğunu belirtti.

Eczacı Odası’ndan, kamu kurum  iskontosu sorununa çözüm arayışı Eczacı Odası’ndan, kamu kurum iskontosu sorununa çözüm arayışı

Çalışanların sağlığı ve güvenliğinin, her işverenin temel sorumluluğu olduğunu kaydeden Erol Afacan,  “Güvenli çalışma ortamları oluşturmak ve iş kazalarını önlemek için gerekli tüm önlemlerin alınması gerekmektedir. Bu konuda işverenlere, çalışanlara ve ilgili tüm kurumlara önemli görevler düşmektedir. Eczacılar olarak biz de, iş sağlığı ve güvenliği konusunda önemli bir rol oynamaktayız. İşyerlerinde çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili eğitim ve bilgilendirme çalışmaları veriyoruz. Ayrıca, iş kazaları ve meslek hastalıklarıyla ilgili gerekli tıbbi desteği sağlıyoruz. Bu vesileyle, tüm işverenleri işyerlerinde güvenli çalışma ortamları oluşturmaya ve iş kazalarını önlemek için gerekli tüm önlemleri almaya çağırıyorum. Ayrıca, tüm çalışanlarımızı da iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uymaya ve iş kazalarını önlemek için gerekli özeni göstermeye davet ediyorum” dedi.       

Editör: Çorum Hakimiyet