CHP Çorum Milletvekili Adayı Bekir Özsaçmacı, Millet İttifakı iktidarında, daha önceden kapatılarak köy statüsüne dönüştürülen beldelerin hak ve hukukunu teslim edeceklerini, beldeleri yeniden canlandıracaklarını söyledi.

Kargı ilçesinin Hacıhamza Köyü'nü ziyaret eden Bekir Özsaçmacı, daha önce belde olan ancak sonradan köye dönüştürülen Hacıhamza’da sorun ve talepleri dinledi.

Özsaçmacı, “6 Aralık 2012 tarihinde çıkarılan kanunla 2011 yılı adrese dayalı nüfus kayıt sistemindeki veriler baz alınarak nüfusu 2 binin altında olup kapatılan belde belediyeleri, köy statüsüne dönüştürülmüştü. Köy statüsüne dönüşen beldelerin tekrar belediye statüsünü kazanması iktidarımızın gündeminde öncelikli yer almaktadır. Daha önce kapatılan belde belediyelerinin yeniden açılması ve yeni belediye ihdasını ihtiyaçlar doğrultusunda değerlendireceğiz. Bu doğrultuda kapanan belediyelerin yeniden açılması için çalışmaları hep birlikte yapacağız. Köy statüsüne dönüşen beldelerin iktidarımızda tekrar belediye statüsünü kazanmasına az kaldı." dedi.

Özsaçmacı, Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı (CHP) milletvekili adayları için destek istedi. 

Hacıhamza ziyaretinde Milletvekili Adayı Bekir Özsaçmacı'ya; CHP Kargı İlçe Başkanı Hakan Çelik, İYİ Parti İlçe Başkanı Numan Moral, Milet İttifakına destek veren partilerin ilçe başkanları, İl-İlçe yönetim kurulu üyeleri ile bazı partililer de katıldı.     (Haber Merkezi)

YRP’den CHP Kadın Kolları’na tepki: Asıl kadın düşmanı sizsiniz YRP’den CHP Kadın Kolları’na tepki: Asıl kadın düşmanı sizsiniz