CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, geçtiğimiz Ekim ayında anahtar teslimi yapılan Kuruçay TOKİ'de ne suyun ne de doğalgazın bağlandığını iddia ederek, vatandaşların soğuktan donduğunu söyledi.

Eczacı Odasından Ankara’da ziyaretler Eczacı Odasından Ankara’da ziyaretler

“Donuyoruz diye isyan eden vatandaşlar, arızalı olan merkezi sistemin bir an önce yapılmasını ve eksiklerin tamamlanmasını istiyor." diyen Milletvekili Tahtasız, TOKİ Kuruçay konutlarına giderek eksikleri yerinde tespit etti.

VERDİĞİNİZ ANAHTARIN ARKASINDA DURUN

Teslim edilen evlerden birini ziyaret eden Tahtasız, şunları söyledi:

"Sular yok. Doğalgaz sadece ocağa verilmiş. Merkezi sistem çalışmadığı için ısınamıyorlar. Hak sahipleri daha fazla beklememek ve ev sahipleriyle daha fazla kötü olmamak adına evlerine taşındılar. Taşıma suyla yemek yapıyorlar, bulaşıklarını yıkıyorlar. Bu kış şartlarında donuyorlar.

TOKİ Başkanı, anahtar dağıtan Çorum Belediye Başkanı, AKP il başkanı ve milletvekillerine sesleniyorum. Burada TOKİ’de anahtar vererek şov yaptınız. Ama vatandaşın suyunu bağlamadınız. Kış günü vatandaşın doğalgazını bağlayıp ısınmasını sağlamalısınız. İnsanlar bir taraftan korkuyor bir taraftan donuyor. Anahtarını alıp taşınabilenler kısmen şanslı. Birçoğu daha anahtarını alıp taşınamamış bile. Anahtar teslimi yapanlar gelin ve verdiğiniz anahtarın arkasında durun. Vatandaşlarımızın mağduriyetlerini giderin.”

Editör: Haber Merkezi