Özel Elitpark Hastanesi kuruluşunun 10. yılını kutluyor.
Hastane Başhekimi Op.Dr. Ömer Akkaş, kuruluş yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada tüm çalışanlarla birlikte hep daha iyi hizmeti sunmak için yoğun bir çaba gösterdiklerini belirtti.


2 Şubat 2009 tarihinde 10 branş, 10 doktor, 29 hasta yatağı, 4 yoğun bakım yatağı 4 yeni doğan yoğum bakım yatağı 2 ameliyathane ve tek acil polikliniği ile hizmet vermeye başladıklarını kaydeden Ömer Akkaş,  “Elitpark Hastanesi 10 yıl içinde 144 hasta yatağı 25 yoğun bakım yatağı, 5 yeni doğan yoğun bakım yatağı, 5 kardiyoloji yoğun bakım yatağı 4 ameliyathane odası, 2 acil polikliniği, 10 acil gözlem odası estetik ve kozmotoloji birimi, alternatif ve tamamlayıcı tıp birimi, laboratuvar birimi görüntüleme merkezi radyolojik birimler, MRG, BT, USG mamoğrofi, kemik dansitometri), 2 adet doğum müdahale odası, 38 hekim 340 personel ile 12 bin dönüm alanı olan 9 bin metrekare kapalı alanı olan ve 60 araç kapalı otopark 120 araç açık otoparkı  ve 2 adet kafeteryası olan 7/24 saat hizmet veren bir kurum haline geldik. Bu hale gelmemizin en büyük etkeni kaliteli ve güvenilir hizmet sunmayı başarmamızdan dolayı Çorum halkının bize olan güvenidir. Hastalarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve sağlık sorunlarını ortadan kaldırmak için kalite odaklı bir anlayış sergiledik” dedi.


Bundan sonraki yıllarda da güvenilir hizmet anlayışı sunmaya devam ederek ve sağlıktaki   teknolojik gelişmeleri sürekli yakından takip ederek büyüme hedeflerini adım adım gerçekleştirdiklerini ifade eden Akkaş, “Bunu Çorum halkı ve hastalarımız için yapıyoruz hastalarımız ve halkımızdan aldığımız iyi ve güzel tepkilerden dolayı gelişerek daha da ileriye gideceğiz güzel ve başarılı şeyleri her zaman halkımıza ve hastalarımıza sunmaya devam edeceğiz. Hastanemizin kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve her şeyin başı sağlık diyerek sağlıkla, başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum.


Hastalarımızın güvenine layık olmaya çalışan, hasta odaklı, kaliteli hizmet veren, hasta ve çalışan güvenliğini ön planda tutan, hasta haklarına saygılı, çevreye duyarlı bir sağlık kuruluşuyuz. Hastalarımıza uygulanan özel bakım yöntemleri, hasta eğitim programları hastalarımızın yaşam kalitelerini yükseltmeyi amaçlıyoruz” şeklinde belirtti.


Akkaş hastanede ki bölümleri ise şöyle sıraladı:“Beyin Cerrahi, Cildiye (Dermatoloji ) Çocuk Hastalıkları, Dahiliye ( İç Hastalıkları), Gasroentoloji Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kardiyoloji, Nöroloji Kulak Burun Boğaz, Nöroloji, Ortopedi, 7/24 Acil Servis, Anestezi ve Reanimasyon, Beslenme ve Diyet, Estetik ve Kozmotoloji Alternatif ve tamamlayıcı tıp birimi (Hacamat, Ozon), Biyokimya ve Mikrobiyoloji Laboratuarı, Radyoloji ve Üroloji”
Akkaş, Özel Elitpark Hastanesi’nin “Anne ve Bebek Dostu Hastane” unvanı aldığını da hatırlatarak açıklamasını tamamladı.