Bakan Yardımcısı sektör temsilcileriyle buluşacak

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Ankara ve Çorum arasındaki koordinasyon köprülerini kurmaya devam ediyor.

Bakan Yardımcısı sektör  temsilcileriyle buluşacak

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Ankara ve Çorum arasındaki koordinasyon köprülerini kurmaya devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati ile Çorum’un sorunlarını ve beklentilerini görüşen Kavuncu, Çorum’da sanayi, tarım ve turizm sektör temsilcileriyle bir çalıştay düzenlemeyi teklif ettiği Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati’yi Çorum’a davet etti.
 

BAKAN YARDIMCISI’NDAN YAKIN İLGİ
Çorum’un sanayi, tarım ve turizm bakımından potansiyelini masaya yatırdıklarını anlatan Erol Kavuncu, “Sayın Bakan Yardımcımız, büyük bir ilgi ve samimiyetle tüm anlattıklarımızı dinledi. Çorum’un profilini masaya yatırıp, Ankara’dan verilmesi gereken desteklerin tümünü ele aldık. Sayın Bakan Yardımcımız’a  ilgisi için tüm hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.

 

BAKAN YARDIMCISI’NA ÇORUM DAVETİ 
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati’yi Çorum’da sektör temsilcilerinin de katılacağı çalıştay düzenlemeyi teklif eden Kavuncu, Bakan Yardımcısı’nı Çorum’a davet etti. Bakan Yardımcısı’nın, Çorum davetini memnuniyetle kabul ettiğini kaydeden Kavuncu, hiç vakit kaybetmeksizin düzenlenmesini arzu ettiği çalıştayın hazırlıklarına başladıklarını bildirdi. Kavuncu, çalışma gruplarıyla yapılacak toplantılar zincirinin tarihinin ileriki günlerde netleşeceğini duyurdu. 

KOORDİNASYON ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRECEK
Çorum’un sorunlarının çözümü için boşa harcanacak zamanlarının olmadığına vurgu yapan AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, “Bizim gecemiz gündüzümüz Çorum’un problemlerini çözme sorumluluğu taşımaktadır. Bu bilinçle verdiğimiz bir selamın bile Çorum’a katkısını düşünmek görevimizdir. Bu düşünceden hareketle, konuyu sadece selam sabah mesabesinde bırakmayıp, sonuca ulaşabilen görüşmelerimizle Çorum’u büyütmenin derdindeyiz. Milletvekillerimiz, AK Parti teşkilatlarımız ve Çorum’un tüm dinamikleri bir olup, şehrimizi daha da büyütmenin çabasından başka bir gayemiz yok. Çorum’da sağladığımız koordinasyonun Ankara ayağını da sağlam tutarak sürdürdüğümüz çözüm odaklı çalışmalarımızın meyveleri kısa zamanda kendisini gösterecek.” dedi.

 

SANAYİ, SULU TARIM VE TURİZM’DE LİDER OLACAĞIZ
Çorum’un bölgesinin lideri olmayı hak eden bir il olduğunu söyleyen Erol Kavuncu, sanayi, sulu tarım ve turizm alanı başta olmak üzere Çorum’u lider ve marka yapmak konusunda kararlı olduklarını ve bu yönde adımlar attıklarını vurguladı. Yapılacak çalışmalarda, doğru bilgi ve taleplerle vaktinde hareket etmenin çok önemli olduğuna işaret eden Kavuncu, “Ezbere iş yapmayacağız, problemleri kaynağından öğrenip, aldığımız talepler doğrultusunda çözüm yolları oluşturacağız. Bir meseleyi çözmenin en kestirme yolu, o sıkıntıyı bizzat yaşayanların çözüm önerilerini dikkatle dinleyip hayata taşımaktan geçer. Biz de sektörün dinamikleri ve ilgili kurumların yetkilileri ile çözüm odaklı görüşmelerimizi sürdüreceğiz. Aldığımız verileri Ankara’ya taşıyıp, samimiyetle derdimizin çözümünü arayacağız. Milletimizin bize verdiği emaneti layıkıyla taşıyıp, gereğini yapmanın sorumluluğundan bir an bile ayrılmayacağız.” diye konuştu. (Haber Merkezi)

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ilhan
Ilhan - 4 yıl Önce

Liyakat liyakat liyakat vekil bey zorlama bence....

Adam
Adam - 4 yıl Önce

Sayin kavuncu birde karayollariyla gorussenizde osmancik koprusunu yiktirip yolu alttan verdirseniz bizde is yapabildiginizi onaylasak bu isler surekli gazetelere sunla gorustum diye Whatsapp tan fotograf gondererek olmuyor

SIRADAKİ HABER