‘Bereket iklimine açılan kapı’

AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ üç ayların başlaması ve Regaip Kandili nedeniyle açıklama yayınladı.

‘Bereket iklimine açılan kapı’

AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ üç ayların başlaması ve Regaip Kandili nedeniyle açıklama yayınladı.

“İslam âleminde son derece önemli yere sahip olan kandil gecelerinin ilkini, perşembeyi cumaya bağlayan geceyi Regaib Kandili olarak idrak ediyoruz” diyerek açıklamasına başlayan Mehmet Karadağ, “Mübarek 3 ayların manevi sofrasına ve bereket iklimine açılan bir kapı olan Regaip kandiline erişmenin mutluluk ve heyecanı içindeyiz. Regaip kandili, başta mübarek Ramazan olmak üzere 3 ayların da müjdecisidir” dedi.

Karadağ açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bu aylar öncelikle kendi iç huzurumuz, sonra da toplumsal huzur, barış, kardeşlik ve dayanışma duygularının pekiştirilmesi açısından çok önemlidir. Regaip kandilinin de bu anlamda, toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri vardır.

İnsanlarımızın, Yaradan’a daha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyor, bu anlamlı gecenin birliğimize, beraberliğimize ve hayra vesile olmasını diliyorum. Bu duygular içinde bütün hemşehrilerim ve İslam aleminin Regaip kandilini tebrik ediyor, insanlığın barış ve huzur içinde olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER