‘Birlikteliğimizi kuvvetlendireceğiz’

Vakfı’nı ziyaret etti. Vakıf Başkanı Nurettin Aksoy Dede ve yönetiminin misafiri olan Aşgın, “Biz Çorum’u birleştirmeye değil, var olan birlikteliğimizi daha da güçlendirmeye geldik.” dedi.

‘Birlikteliğimizi kuvvetlendireceğiz’

Vakfı’nı ziyaret etti. Vakıf Başkanı Nurettin Aksoy Dede ve yönetiminin misafiri olan Aşgın, “Biz Çorum’u birleştirmeye değil, var olan birlikteliğimizi daha da güçlendirmeye geldik.” dedi.

Çorum’un et ve tırnak gibi birleştiğini, bunun üzerine yapılacak en güzel şeyin kardeşlik fidanlarını sulayıp, ulu çınarlar yetiştirmek olduğunun altını çizen Halil İbrahim Aşgın, ziyaretle ilgili paylaşımında, Hacı Bektaş Vakfı Anadolu Kültür Derneği Başkanı Nurettin Aksoy Dede’ye , “Bizi kucaklayıp, gülen yüzü ve dost sözüyle ağırlayan değerli büyüğümüz Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı kıymetli ağabeyim Nurettin Aksoy Dede’ye ve bu bereket kapısına gönül veren herkese sonsuz teşekkür ve muhabbetlerimi sunuyorum.” sözleriyle teşekkür etti.

Aşgın, ziyaretiyle ilgili olarak şunları paylaştı; “Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nı ziyaret ederek, gönül ehlinin hanesinde hürmet gördük, hatır verdik. Hürmet edenin hatırı her daim başımız üstünde olacaktır.

Biz birleştirmeye gelmedik, zaten var olan birlikteliğimizi kuvvetlendirmeye, gönül kapılarımızı sonuna kadar açık tutmaya geldik. Bu memlekette gönül birlikteliğine harç dökmek, kardeşlik fidanlarını sulayıp, ulu çınarlar yetiştirmek bizlere ecdadımızın emanet ettiği kutlu bir mirastır.

Bu mirasın peşinde koşanlarla el tuttuk, gönüllerimizi bir eyledik Pir eyledik. Hacı Bektaş Veli Hazretleri’nin yolu yolumuz, nasihatleri kardeşlik yolumuzu nurlandıran güneşimiz olacak. Bizi kucaklayıp, gülen yüzü ve dost sözüyle ağırlayan değerli büyüğümüz Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı kıymetli ağabeyim Nurettin Aksoy Dede’ye ve bu bereket kapısına gönül veren herkese sonsuz teşekkür ve muhabbetlerimi sunuyorum.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu
Çorumlu - 4 yıl Önce

Halil İbrahim Aşgın’ı kutluyorum, Çorum’da birklelik yok, Çorum ‘u ben birleştiriyorum dememiş. Zaten bir ve bütünüz, biz de bu birlikteliği daha da güçlendireceğiz diyor. CHP başkan adayı özgür kılıç, Çorumu birleştiriyoruz diyor. Vaktinde Kenan nuhutda böyle demişti. Oldu canım, bu millet siz olmazsanız birliktelik nedir bilmeyecek. Kaş yapayım derken göz çıkarmayın. Laf olsun diye konuşmayın, manası olsun diye konuşun. Özünü seçerek konuşan Halil İbrahim Aşgın, olması gereken bakış açısını ortaya koymuş. Tebrikler

SIRADAKİ HABER