‘Bunların derdi ülkeye hizmet etmek değil'

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, seçim çalışmaları için gittiği Ortaköy, Aşdağul, Karahacip ve Alaca ilçesinde bakan gibi karşılandı.

‘Bunların derdi ülkeye hizmet etmek değil'

Seçim çalışmaları için gittiği Ortaköy, Aşdağul, Karahacip ve Alaca ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, 24 Haziran seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamada CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi eleştirerek, "Muhalefet partisinin Muharrem İnce diye bir adayı var. Bütün mitinglerine bakın tek bir icraattan bahsetmiyor. Tek söylediği Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı indirmek ya da yaptığımız projeleri durdurmak. Bunların derdiği Türkiye'ye hizmet etmek değil, verilen görevi yerine getirmektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, rahmetli Menderes ve Özal ne yapmak istiyorsa onu yapmak istiyor. Yani milletimizi kalkındırmak, dış ülkelerde el pençe duran bir Türkiye değil, Osmanlı gibi başı dik bir Türkiye yapmak" dedi. 

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, seçim çalışmaları için gittiği Ortaköy, Aşdağul, Karahacip ve Alaca ilçesinde bakan gibi karşılandı.

  Milletvekili Ceylan, Ramazan Bayramı'nın ikinci günü de seçim çalışmalarına devam etti.

İl Genel Meclisi Halil İbrahim Kaya, AK Parti İl ve Merkez İlçe teşkilatının da eşlik ettiği ziyaretlerde Milletvekili Ceylan ilk önce Ortaköy Belediyesi'ni ziyaret etti. 

Milletvekili Ceylan, ilçe girişinde yüzlerce araçtan oluşan konvoy tarafından karşılandı.

Konvoy eşliğinde ilçeye giren Ceylan Ortaköy AK Parti İlçe Teşkilatı'nda partililer ve vatandaşlar ile bayramlaştı. Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir ve çok sayıda ilçe halkının katılımı gerçekleştirilen Bayramlaşma programında Milletvekili Ceylan coşkuyla karşılandı.

HUZUR VE BARIŞ İÇİN OY KULLANIN

İlçe halkının Ramazan Bayramı'nı kutlayan Ceylan, 24 Haziran seçimleri için destek istedi. "Allah böyle barış ve huzur içinde bizlere Bayramlaşmayı nasip etsin" diyen Ceylan, dünyada bulunan bütün Müslüman ülkelerinin savaş içinde olduğunu bir tek huzur ve barışın olduğu ülkenin ise Türkiye olduğunu söyledi.

Dış güçlerin Müslümanların son kalesi olan Türkiye'yi yıkmak için bütün güçleriyle saldırdıklarımı ifade eden Ceylan, "Müslümanların son kalesi olan Türkiye'mizi hedef aldılar. 15 Temmuz'da yapamadıklarını 24 Haziran'da yapmaya çalışıyorlar. Bütün Müslüman ülkelerine barış, demokrasi özgürlük getireceğiz diye girdiler. Fakat girdikleri ülkeleri bazı güçlere bölüştürdüler, silahlandırdılar, birbirleriyle savaş haline soktular. Bunların amacı Türkiye'yi de o şekilde bölmek ve parçalamaktır.  Bu ülkeyi kurtarmak sizin elinizde. 24 Haziran'da AK Parti'mizi ve Cumhurbaşkanımızı sandıktan birinci çıkarmalıyız" şeklinde konuştu.

AŞDAĞUL'DA BAYRAKLARLA KARŞILANDI

Milletvekili Ceylan daha sonra beraberindekiler ile birlikte Aşdağul Beldesi'ni ziyaret etti. Burada ilçe halkı tarafından bayraklarla karşılanan Ceylan, partililer ve ilçe halkıyla tek tek bayramlaştı.

İlçe halkına hitaben bir konuşma yapan Ceylan, Ortaköy ile Ağdağul arasındaki yolu yapma sözü verdi.

Çorum'un tüm ilçelerine doğalgaz ile buluşturma hedeflerinin olduğunu kaydeden Ceylan, "Ortaköy ilçemizi ve sonrada Aşdağul Beldemiz de neden doğalgaz ile buluşmasın. Biz hayal edilemeyenleri yapan partiyiz. Biz laf değil icraat yaparız" dedi.

Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini kaydeden Ceylan, "Hastanelerde sıra beklediğimiz, ilaç bulamadığımız, karnesi olan bir akrabamızın üzerine doktora rica edip ilaç yazdırdığımız günleri unutmayalım. Yağ, ekmek kuyruklarını unutmayalım. Bunların amacı bizleri o günlere geri götürmektir. Bunları düşünün ve çevrenizdekilere anlatın. 24 Haziran'da oyunuzu ona göre kullanın" diye konuştu. Konuşmanın ardından Ceylan ve ilçe halkı birlikte fotoğraf çekerek, 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'nin yanında olduklarını belirttiler.

KARAHACİP'E, HALI DOKUMA SÖZÜ

Milletvekili Ceylan daha sonra Karahacip Köyü'nü ziyaret etti.

Köy girişinde konvoylar eşliğinde karşılanan Ceylan, bir Bakan gibi köye giriş yaptı. Burada Ceylan ve beraberindekiler, köy halkı tarafından alkışlar eşliğinde karşılandı. Karşısında Ceylan'ı gören vatandaşlar, Milletvekili Ceylan ile tokalaşmak ve fotoğraf çekinmek için birbiriyle yarıştı. Vatandaşların Ramazan Bayramı'nı kutlayan Ceylan, Karahacip Köyü'nün içme suyu hattını yenileyecekleri müjdesini vererek, "Köyümüzün her tarafı kilit taşı. Yollarımız gayet güzel ve konforlu. Sizler için yeni 3 tane su deposu yaptık. 30 senelik olan içme suyu şebekenizi de kısa süre içinde İl Özel İdaremiz tarafından değiştirilecektir" dedi.

Karahacip köyünde kadınlara özel halı dokuma kursu açacakları müjdesini veren Ceylan, "Biz kadınlarımızın da iş hayatında olması için birçok projeler hayata geçirdik. Karahacip Köyümüzde de kadınlarımız için halı dokuma kursu açacağız. Bu yeri sizler işletip, parasını sizler kazanacaksınız" diye konuştu.

Konuşmanın ardından Ceylan, vatandaşların sorun ve taleplerini aldı. Vatandaşların taleplerini not alan Ceylan, kendisine ulaşmak isteyen vatandaşlara da kartını takdim etti. Kendisine ulaşmanın zor olmadığını belirten Ceylan, "Ben bir telefon kadar uzaktayım. Beni aramak isteyen 1 dakika da telefon numaramı her tarafta bulabilir" dedi.

ALACA'YI ÇOK İYİ GÖRDÜM

Milletvekili Ahmet Sami Ceylan'ın son ziyareti ise Alaca İlçe Teşkilatı oldu. Burada Ceylan, Alaca Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, AK Parti İlçe Başkanı Halil İbrahim Şaltu ve yönetim kurulu üye-leri ile ilçe halkı tarafından davul ve zurnalar ile karşılandı.

İlçe halkının ve partililerin Ramazan Bayramı'nı kutlayan Ceylan, yaptığı konuşmasında Şanlıurfa'da yaşanan hain saldırıyı eleştirdi.

Seçim çalışması yapan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın kardeşinin hain bir saldırı sonucu hayatını kaybettiğini ve bundan büyük bir üzüntü duyduğunu kaydeden Ceylan, "Terör bu kadar alçaldı. Seçim çalışması yapan bir kardeşimizi uzun namlulu silahlar ile hain bir saldırı sonucu kaybettik. Bizleri yıkamayan terör ve dış güçler bu tür hain saldırılar ve oyunlarla ile ülkemizde kaos yaratmak istiyor" dedi. Alaca'da geçtiğimiz günlerde yaptığı seçim çalışmasını da değerlendiren Ceylan, "Alacamızı çok iyi gördüm. 1 Kasım seçimlerinden daha fazla oy çıkacağına eminim. Alaca'mızın 24 Haziran'da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partimize destek vereceğine gönülden inandım" şeklinde konuştu. Alaca'ya ilçe halkının her istediği hizmeti getirdiklerini kaydeden Ceylan, "Bir eksiğiniz doğalgazdı oda geldi. Bizle birlikte devir değişti. Artık Çorum'da ne varsa ilçelerimizde de o var" dedi.                  (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER