‘Çorum, otomotiv yatırımını hak ediyor’

CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç, seçim çalışmaları kapsamında iş adamı Ahmet Ahlatcı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. 

‘Çorum, otomotiv yatırımını hak ediyor’

CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç, seçim çalışmaları kapsamında iş adamı Ahmet Ahlatcı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. 
Ziyarette konuşan Kılıç, Volkswagen’in Türkiye’de yapmayı planladığı otomobil fabrikasının Çorum'a kazandırılması için yapılan girişimlerden memnun olduğunu ve her türlü desteğe hazır olduğunu ifade ederek, “Çorum’un en büyük sorunlarından biri işsizlik ve işsizliği Çorum’da en aza indirmek için yapılan her türlü girişimi can-ı gönülden destekliyoruz.” dedi. 


Volkswagen'in Türkiye'ye yapacağı yatırımla ilgili süreci yakından takip ettiğini belirten CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç, Volkswagen'in Türkiye'ye yapacağı yatırımı en çok Çorum hak ediyor. Çorum'da sanayimizin büyümesi ve güçlenmesi için büyük bir adım atılmış olacak. Bu yatırım Çorum'un yükselen ve büyüyen sanayisi için çok büyük bir fırsat olacak. Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı olarak her türlü desteğe hazırım. Bu değerli girişimlerinden dolayı iş adamımız Ahmet Ahlatcı’ya teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren iş adamı Ahmet Ahlatçı da, CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç’a teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 14:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Akgül
Hasan Akgül - 4 yıl Önce

Biz neyin hayalini kuruyoruz. Çorum için siyasiler ne yaptılar bu güne kadar Havaalanımız var demiryolumuz var hızlı trenimiz var volksvagen i çoruma bekliyoruz hayal kuruyoruz galiba yada birileri bizim hayal kurmamızı istiyor yapmayın lütfen keşke öyle bişey olsa ama siz bile inanmıyorsunuz söylediklerinize

emre
emre @Hasan Akgül - 4 yıl Önce

Lojistik alternatifleriniz olmaz ise sanayi gelmez bu kadar basit alt yapını yap sonra yatırımcıy çağır çorum 'a şuan çorumludan başka kimse yatırım yapmaz çünkü bir cazibesi yok

Kağan
Kağan - 4 yıl Önce

Bu tarz mega fabrikalar şehrin tamamına dokunan projelerdir. İstihtamı arttırır, göçleri azaltır, Yan sanayi oluşmasını sağlar, eğitimi destekler, sportif anlamda finansman olabilir, ve bir çok şey sayılabilir. Ama Lojistik problemlerin çözülmesi gerek.

Tosba taksi
Tosba taksi - 4 yıl Önce

Böyle bir fabrikanın kurulması çok iyi olur.İstihdam imkanı ve ticari bir potansiyel oluştur .Çorum'a yazamayacağımız kadar çok katkıları olur.Ancak,her kentte bir bayi var.Bu Alman şirketi bayilerin
ve siyasilerin taleplerine göre mi iş yapar,yoksa kendi uzmanlarına mı kulak verir?

murat
murat - 4 yıl Önce

asgari ücretlinin ferrari almayı hayal etmesi gibi bişey...
Hatta ''evet, aslında alabilirim'' hissinde yaşaması.

osmana
osmana - 4 yıl Önce

çoruma deniz getirseniz daha çok inanırım. nasılki denize kıyın yoksa deniz olmaz. uçak (o fabrikanın lider kadrosu zırt pırt yurt dışına gider gelir), tren ( mal transferi için şart) ucuz iş gücü (çorumlu parayla bile nazlı çalışır).

çorumlu biri
çorumlu biri - 4 yıl Önce

he he...la boş boş konuşup gündemi meşgul etmeyin heri.Yarın apple i da çoruma getirin.Slikon vadisi çorum olsun.

SIRADAKİ HABER