‘Cumhurbaşkanı adayımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN’

MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, 24 Haziran erken seçim kararıyla ilgili açıklamada bulundu.

‘Cumhurbaşkanı adayımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN’

MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, 24 Haziran erken seçim kararıyla ilgili açıklamasında, “Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan.” dedi.

‘CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ BİR AN EVVEL DEVREYE GİRMELİ’

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin bir an evvel devreye girmesi gerektiğini belirten MHP İl Başkanı Aras, açıklamasında şunları kaydetti:

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi üzerinde fitne üreten, dedikodu imal eden, kriz ve kaos çağıran yerli ve yabancı mihrakların faaliyetleri artmıştır. Bölgesel risk ve tehlikeler çoğalmıştır. Gittikçe zorlaşan kaotik ve karmaşık bir yapı ortaya çıkmıştır. Emperyalistler, Suriye odaklı 3. dünya savaşı senaryosunu sınırlarımızın dibinde yazmaya başlamışlardır. Terör saldırıları kesintisiz, aman vermeksizin sürmektedir.

Milli güvenliğimize yönelik karanlık senaryolar, yeni saldırı planları devrededir. Ülkemiz aleyhine kurgulanan siyasi ve ekonomik operasyonlar ivme kazanmaktadır.

‘TÜRKİYE YÜKSEK RİSK ALTINDA’

Döviz, faiz, sıcak para üzerinden Türk milleti ambargoya alınmaktadır. Türkiye yüksek risk ve tehditlerin ortasında yer almaktadır. Ana muhalefet partisi CHP, yanına yöresine aldığı ipsiziyle sapsızıyla, PKK’sıyla FETÖ’süyle, HDP ve diğer rejim ve millet muhalifleriyle komplo peşindedir.

Devleti kurduğunu söyleyen CHP, siyasi köklerinden savrulup devlete kafa tutmak, daha vahimi devleti sokakta eritmek için kolları sıvamıştır. Karşımızda sokaklarda oturan bir ana muhalefet vardır. CHP’li yöneticilerin PKK’lılara methiyeler düzmesi de siyasi kopuş ve dağılıştır.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmen hayata geçmeden, malum ve melun odaklar tarafından; devamlı yargılanmakta, karalanmakta, hasar alması için eşzamanlı, eşanlı faaliyetler yürütülmektedir.

‘LİDERİMİZ MİLLİ İRADEYİ İŞARET ETTİ’

Liderimiz Devlet Bahçeli, Türkiye’nin bu ağırlığın altında daha fazla kalamayacağını, 3 Kasım 2019’a kadar sabırla dayanmasının zor olduğunu 17 Nisan 2018 tarihinde TBMM Grup Toplantısında ifade etmiştir.

Gerekli uyum yasalarının süratle çıkarılmasının akabinde, Milliyetçi Hareket Partisi takdir ve tercih hakkını seçimlerin erkene alınmasından yana kullanacağını beyan etmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Liderimiz Devlet Bahçeli’yle yaptığı görüşme sonrasında ise 24 Haziran 2018’de Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin yapılması kararı çıkmıştır. 24 Haziran’da milletimiz sandığa gidecek, hükmünü verecektir.

‘TÜRKİYE’NİN ÖNÜ AÇILACAK’

Türkiye’nin önü açılmış, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçilebilmesi için demokratik yol haritası belli olmuştur. Türkiye’nin iç ve dış odaklı pek çok meselesi, üstesinden gelinmesi şart olan pek çok meşguliyeti vardır. Bunun için sandığa müracaat, millet iradesini harekete geçirmek büyük bir mecburiyettir. Sandıktan korkmak, seçimden kaygılanmak, demokrasinin erdemlerinden çekinmek sakat bir mantık, suçlu bir yaklaşımdır.

‘CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’

24 Haziran 2018 Pazar günü; cumhurun dirilişine, Cumhuriyet’in doğruluşuna, Türk milletinin devasa seçimine sahne olacaktır. Geldiğimiz bu aşamada Türkiye kazanacak, istikbalimiz parlayacak, istiklal haklarımız bizzat Türk milleti tarafından güvenceye alınacaktır.

Seçim kararı milletimize, ülkemize, demokrasimize, siyasi partilerimize hayırlı olsun. Cumhur İttifakında Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

‘MİLLET İRADESİ 24 HAZİRAN’DA TECELLİ EDECEK’

Gayret bizden takdir Türk milletinden, himaye ise Cenab-ı Allah’tandır. Cumhur İttifakı Türkiye Cumhuriyeti’dir, Türk milletinin ruh kökünden parlayarak doğmuştur. Önümüz hamd olsun açık, gelecek aydınlıktır. Millet iradesi 24 Haziran’da tecelli edecek, milletsiz siyaset yapanlar gerek dersi alacaklardır.

‘ÇORUM’DA HAZIRIZ, İDDİALIYIZ’

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanlığı olarak erken seçime hazırız. Şehrimizde iddialıyız. İnanç ve heyecanla milletimizle buluşacak, bu seçimin parlayan yıldızı olacağız.

Liderimiz Devlet Bahçeli’nin ve Genel Merkezimizin işaret ettiği şekilde seçim çalışmalarımızı yapacağız. Parti politikalarımıza ve ilkelerimize bağlı kalacağız. Üç hilali hak ettiği yere yükseltmek için varımızla yoğumuzla çalışacağız. Çorum’da Milliyetçi Hareket’i zirveye taşıyacağız.

İnşallah Çorumlu hemşerilerimiz bu seçimi demokratik olgunluk içerisinde gerçekleştirecek, ihanete göz açtırmayacak, iradesini cumhurun yükseltilmesi istikametinde ortaya koyacaktır. 24 Haziran Pazar günü cumhurun dirilişine, Türkiye Cumhuriyetinin şahlanışına sahne olacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 00:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir Sıddık
Bekir Sıddık - 5 yıl Önce

Sayın başkan;Recep Tayyip Erdoğan Mhp ye katıldıda haberimizmi olmadı?

SIRADAKİ HABER