‘Herkesin güvenini kazanan, liyakat sahibi adayları seçtik’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, MHP ile yapılan Cumhur İttifakı'yla ilgili, "Derdimiz 2-3 belediyeyi fazla almak değil.

‘Herkesin güvenini kazanan,  liyakat sahibi adayları seçtik’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, MHP ile yapılan Cumhur İttifakı'yla ilgili, "Derdimiz 2-3 belediyeyi fazla almak değil. Birkaç belediye onlarda veya birkaç belediye bizde derdi, değil. Aylardır oturuyoruz asla bir pazarlık peşinde değiliz ama istiyoruz ki PKK'ya müzahir olan birisi belediye başkanı olmasın, FETÖ'ye yakın olan lanet bir adam belediye başkanı olmasın. Bizim derdimiz orada" dedi.

Özhaseki, AK Parti Çorum İl Başkanlığınca Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen belediye başkan adayları tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, ülke genelinde aday belirleme sürecinin devam ettiğini ve en kısa sürede çalışmaları tamamlayarak, vatandaşların gönlüne dokunacak adayları açıklayacaklarını söyledi.

‘YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 25 senedir yol arkadaşı olduklarını belirten Özhaseki, "Burada sizin huzurunuzda itiraf ediyorum ki ömrümde bu kadar davasına inanmış adam görmedim. Şu anda aday belirleme süreci devam ediyor. Cumhurbaşkanımız 'gönül belediyeciliği' diyor. Yollar yaparsın, alt geçit, üst geçit yaparsın, parklar yaparsınız, sosyal tesisler yapabilirsiniz ama eğer gönüller yapamıyorsanız yaptığınız işin hiçbir anlamı yok. Eğer 'belediye başkanı oldum diye burnunuzu dikiyorsanız, vatandaşa tepeden bakıyorsanız yaptığınız işin hiçbir anlamı yok' diyor. Yeni bir dönem başlıyor, gönül belediyeciliği" ifadelerini kullandı.

‘LİYAKAT SAHİBİ VE GÜLER YÜZLÜ ADAYLARI SEÇTİK’

Herkesin güvenini kazanan, ehliyet, liyakat sahibi ve güler yüzlü adayları seçtiklerini anlatan Özhaseki, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aday belirleme kriterlerinde dikkat ettiği hususları ise şöyle paylaştı:

"Cumhurbaşkanımız, 'eğer bu özellikleri varsa bu arkadaşı koyalım' diyor. Bazen 'şu şahsı koyarsak çok oy alırız' diyenler oluyor. Cumhurbaşkanımız 'ben çok oy alacak adam aramıyorum, o şehirlerde iş yapacak adam arıyorum, dava kardeşimizi arıyorum, herkesin duasını alacak adam arıyorum' diyor."

‘BUNDAN SONRA PKK DİYE BİR TEHDİTTEN KİMSE BAHSEDEMEYECEK’

Türkiye'nin terör örgütleriyle topyekun bir mücadeleye girdiğini ve bunda da başarılı olduğunu anlatan Özhaseki, şunları kaydetti:

"PKK gibi lanet bir örgüt 40-50 yıl gibi bir süredir bu ülkede faaliyet gösterirken özellikle son 4 yıl içinde çukurlar kazarak bağımsızlık ilan etmek gibi bir gaflete düştüler. Paçavralarını bayrak diye çektiler. Kandırılmış katillerin eline silah tutuşturup 'buralar bizim, Türk polisi giremez, asker giremez demeye başladılar. Geçtiğimiz Haziran seçimlerini bahane ederek özellikle orada bir devlet kurmaya heveslendiler. Allah'a şükürler olsun biz orada dirayetli davrandık. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimizin dirayetiyle bu belayı def ettik. O katiller sürüsünü, evlatlarımıza, yiğitlerimize pusu kurarak şehit eden o katiller sürüsünü kazdıkları çukurlara doldurarak yok ettik, bitirdik elhamdülillah. İnşallah bundan sonra PKK diye bir tehditten kimse bahsedemeyecek."

‘PKK, FETÖ VE DEAŞ’IN ARDINDA AYNI KİŞİLER VAR’

PKK'nın yanı sıra FETÖ ve DEAŞ ile de mücadele ettiklerinin altını çizen Özhaseki, "Üç örgütün de para vereni aynı, lojistik destek verenleri aynı, hedefleri de aynı. İstiyorlar ki Türkiye'yi parçalayalım, paramparça edelim. zayıf düşürelim ve bir terör devleti kuralım istiyorlar. Yanı başımızda kuracakları terör devleti ile Türkiye için her an bir tehdit olmak için hazır vaziyette bekliyorlar” şeklinde kaydetti.

‘DERDİMİZ 2-3 BELEDİYEYİ FAZLA ALMAK DEĞİL’

"Cumhuriyet tarihi boyunca hiçbir dönemde karşılaşmadığımız bir bela ile karşı karşıyayız. Özellikle son birkaç yıldır gerek içeriden gerekse dışarıdan, Türkiye üzerinde oynanan oyunlar belli olduktan sonra meselenin sadece bir iktidar meselesi olmadığını, meselenin sadece bir belediye seçimleri olmadığını, bir beka meselesi olmadığını hepimiz anlamış olduk"  ifadelerini kullanan Özhaseki, sözlerini şöyle tamamladı:

"Böyle bir durumda yerli ve milli ne kadar düşünce ürünü olan insan varsa, ülkeye gönülden bağlı olan kim varsa, bu ülkenin geleceğini düşünen kim varsa herkesin bir araya gelmesi gerekiyordu. Bu anlamda MHP Genel Başkanı Devlet Bey'e huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Doğu da yaptığımız tüm işlerde, bu lanet örgütlere karşı mücadelemizde, Allah razı olsun hep yanımızda oldular ve şimdi o birlikteliği devam ettiriyoruz. İttifak yapmaya çalışıyoruz. Derdimiz 2-3 belediyeyi fazla almak değil. Birkaç belediye onlarda veya birkaç belediye bizde derdi değil. Aylardır oturuyoruz asla bir pazarlık peşinde değiliz ama istiyoruz ki PKK'ya müzahir olan birisi belediye başkanı olmasın, FETÖ'ye yakın olan lanet bir adam belediye başkanı olmasın. Bizim derdimiz orada, bizim derdimiz burada. Özellikle bunu sonuna kadar biz devam ettireceğiz.”  

YORUM EKLE
YORUMLAR
iskilipli
iskilipli - 4 yıl Önce

İskilipliye sordunuz mu bu başkan liyakat sahibimi HALK TARAFINDAN İSTENİYOR MU

EĞİTİMCİ
EĞİTİMCİ - 4 yıl Önce

''Herkesin güvenini kazanan, ehliyet, liyakat sahibi ve güler yüzlü adayları seçtiklerini anlatan '' SAYIN ÖZHASEKİ, BU SÖYLEDİKLERİNİZİN HİÇBİRİ İSKİLİP BELEDİYE BAŞKAN ADAYINIZI YANSITMIYOR Kİ !!! HANGİ VE NASIL KRİTERLERLE BU KARARI VERDİNİZ. TÜM İSKİLİP HALKI EMİN OLUN ÇOK ŞAŞKIN...

Hah ha
Hah ha - 4 yıl Önce

Çok güldüm.Hala gülüyorum.

İyi bakış
İyi bakış - 4 yıl Önce

Bunu iyi bilinlki kimse adaya oy vermiyor Her kez Reise oy veriyor boş da yere halk beni seçtiği diye sevinmesinler

SIRADAKİ HABER