‘İktidarın değişim arefesindeyiz’

İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından gerçekleşen Seçime Hazırlık Toplantısında konuşma yapan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın, Türkiye’de yeni bir dönemin başladığını ifade ederek, “Türkiye’de iktidarın değişim arefesindeyiz. Millet bu değişimi arıyor” dedi.

‘İktidarın değişim arefesindeyiz’

M.BURAK YALÇIN
İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından gerçekleşen Seçime Hazırlık Toplantısında konuşma yapan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın, Türkiye’de yeni bir dönemin başladığını ifade ederek, “Türkiye’de iktidarın değişim arefesindeyiz. Millet bu değişimi arıyor” dedi.

İYİ Parti’yi doğrudan milletin bağrından kopmuş, hakiki, yerli ve milli vatan evlatlarının meydana getirdiği bir siyasal harekat olarak tanımlayan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın, “İYİ Parti’ye kadar Türkiye’de siyaset değerler üzerinden, Türk milletini bölerek Türkiye’yi yönetme stratejisi üzerinden tanzim ediliyordu. Bundan sonra Türkiye’de siyaset değerler üzerinden değil, milletin ihtiyaçlar üzerinden Türk milletini birleştirerek Türkiyeyi yönetecek temel strateji istiyor. Dolayısıyla Türkiye’nin makul aklı, makul vicdanı ve yegane iktidar alternatifi de İYİ Parti hareketidir” dedi.

Cumhuriyetin kurucu ideolojisini içselleştirmiş, devlet yöneten yeni bir milliyetçiliğin İYİ Parti ile beraber iktidara geleceğini ifade eden Mehmet Tolga Akalın, “Aşağıdan yukarıdan yolun sonunun göründüğü bu iktidarın gönderildiği dönemde, Türkiye’nin makul, akıllı ve büyük geleceğinin inşa etme sürecini birlikte ifade edeceğimiz bir dönemi yaşayacağız bundan sonra. Türkiye’de Türk Milliyetçiliğini, onların kaderini, şerefli uzman çavuşluk mesleği ile şerefli özel harekat polis memurluğu arasında gören o negatif güvenlikçi milliyetçiliğin bittiği, Cumhuriyetin kurucu ideolojisini içselleştirmiş, sivil, demokratik, halkçı, devlet yöneten yeni bir milliyetçiliğin İYİ Parti ile beraber iktidara geleceğini de müjdeliyorum size” diye konuştu.

Türkiye’de yeni bir dönem başladığını da belirten Akalın, “Türkiye’de iktidarın değişim arefesindeyiz. Millet bu değişimi arıyor ve bu değişimin öncüsü olacak bu siyasal harekete de yüzünü çevirmiş durumda. Biz bu uzanan eli yakalayıp, samimiyetle sıkmalıyız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mertoğlu
Mertoğlu - 2 yıl Önce

Aç Tavuk Rüyasında Darı görür derlerdi Büyüklerimiz.

Çorumlu
Çorumlu - 2 yıl Önce

Bunların sırtı yere gelmez Her söylediklerine inan dıkca İyimisiniz kötümüsün belli değil

Sami
Sami - 2 yıl Önce

Teröristlerle gizli anayasa çalışması yapan bir zihniyet iktidar rüyası görüyor.

ilhan
ilhan - 2 yıl Önce

senin gibi milliyetçi vatansever ,engin siyasetçi ve en önemlisi LİDERİYE ye SAHİBİ olanlar .iktidarı indirir git kumda oyna iş birlikçilerine bak bide bıyığına bak kes onu vatandaşa şaklabanlık yapma.....

yirmisekiz şubat mağduru
yirmisekiz şubat mağduru - 2 yıl Önce

sizde görmedik görmeyiz,ABD destekli pensilvanya icazetli oluşum millette makes bulamaz.sizin gibi ülkücü görünümlüye,karamolla gibi çakma milliye oy vermektense muharreme verir millet demedi deme.davidoğlu ve bebecan fos çıktı

hasan
hasan - 2 yıl Önce

ülkeyi fetöye peşkeş çekecekler

osman
osman - 2 yıl Önce

hdp ye iki laf etmekten korkan senmi söylüyorsun bunları

can
can - 2 yıl Önce

hadi ordan feto ve pkk nin yalamalari ,

SIRADAKİ HABER