Mehmet Yolyapar CHP’den aday adayı

Çorum Haber'in kurucusu ve Başyazarı Mehmet Yolyapar, CHP’den aday adayı olduğunu açıkladı.

Mehmet Yolyapar CHP’den aday adayı

HURŞİT BOZKURT

Çorum Haber'in kurucusu ve Başyazarı Mehmet Yolyapar, CHP’den aday adayı olduğunu açıkladı.

“Sanayi ve kültür kenti ‘Büyük Çorum’ vurgusu yaparak aday adaylığını açıklayan Mehmet Yolyapar, Bülent Ecevit’in Genel Başkanlığında, 1972 yılında CHP’ye girdiğini, 1973 ve 1977 seçimlerinde aktif görev aldığını, 50 yıldır ise partisinin aktif üyesi olduğunu söyledi.

52 yıllık gazeteci olarak Çorum için çırpındığını ifade eden Yolyapar, “Çorum’a pek çok yatırım ve hizmetin gelmesine, etkin biçimde kamuoyu oluşturarak vesile oldum” dedi.

Amacının Çorum’da OSB sayısının 10’a çıkarılmasına, 100 yeni fabrikanın kurulmasına katkı sağlamak olduğunu belirten Yolyapar, “20 yıldır yapılamayanlar yapmak istiyorum. Kent nüfusu 500 bin, üniversite öğrenci sayısı 50 bin, turist sayısı 500 bin olan “Büyük Çorum”u hedefliyorum.  Özetle, bugüne kadar ne isem, yine o olmaya devam edeceğim. Gerek CHP’den, gerekse diğer partilerden çıkacak aday adaylarına da saygım sonsuzdur” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2023, 12:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahsen akturk
Ahsen akturk - 1 hafta Önce

Senin yerin son yillardaki tavrinla Cumhur ittifaki.Kendini ve halki kandirma.

Ali
Ali - 1 hafta Önce

Siz yorumumu yayınlamadınız ama ben bir daha yazıyorum. Mehmet Bey'in ben yaptım temalı yazıları buram buram kibir kokuyor. Evet emeği vardır. Saygı duyarız fakat etkisi var mı? O soru işareti.

SIRADAKİ HABER