‘MHP bu seçimde milletvekili çıkarır mı diye değil, kaç tane çıkarır diye konuluşuluyor’

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum 1.sıra milletvekili adayı Mehmet Akif Aras iftar programında Çorum’da görev yapan yazılı ve görsel medya temsilcileri ile bir araya gelerek, 24 Haziran seçimlerine ilişkin bir değerlendirmelerde bulundu.

‘MHP bu seçimde milletvekili çıkarır mı diye değil, kaç tane çıkarır diye konuluşuluyor’

FATİH BATTAR

Fas Kahvesi’nde iftar programında Çorum’da görev yapan yazılı ve görsel medya temsilcileri ile bir araya gelerek, 24 Haziran seçimlerine ilişkin bir değerlendirme yapan Milliyetçi Hareket Partisi Çorum 1.sıra milletvekili adayı Mehmet Akif Aras, Çorum’da MHP’ye olan teveccühün arttığını belirterek; “19 yıldır Çorum’da milletvekili çıkaramayan MHP, bu seçimde milletvekili çıkarır mı diye değil, kaç tane çıkarır diye konuluşuluyor.” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi Çorum 1.sıra milletvekili adayı Mehmet Akif Aras, iftar programında Çorum’da yazılı ve görsel medya temsilcileri ile bir araya gelerek, 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

7 Haziran 2015 seçimlerinden  bu yana Türkiye’de anormal şartlar yaşandığını belirten Aras, bu anormal şartlar altında AK Parti ve MHP’nin Cumhur İttifakı kurarak 24 Haziran seçimlerine girdiğini söyledi.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte yeni bir döneme girdiğini aktaran Aras; “7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra ülkemizde anormal şartlar yaşandı. Aynı zamanda partimizde de anormal şartlar yaşadı. 1 Kasım seçimlerinden sonra 7 Haziran’da çıkardığımız 80 milletvekili 40 milletvekiline düştü. AK Parti 1 Kasım seçimlerinden tek başına iktidar olacak çıktı. Akabinde MHP’de olağanüstü şeyler yaşanmaya başladı ve kongre talebi çıktı. Partimiz kaosa süreklenmek istendi. Bu süreçte 15 Temmuz yaşandı. 15 Temmuz’da millletimizin gösterdiği refleks ve birlik ve beraberlik ruhu 7 Ağustos Yenikapı birlikteliği ile birlikte ayyuka çıktı. Türkiye’de çiftbaşlılığın giderilmesi ve yeni bir hükümet sistemi ihtiyacı doğduğundan MHP Genel Bahçeli Devlet Bahçeli’nin işareti doğrultusunda bir anayasa referandumu yapıldı. Bu referandumla devlet-millet sözleşmesi imzalandı. Türkiye tek partili dönem, çok partili dönemden sonra üçüncü olarak yeni Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile yeni bir dönemece girdi.” dedi

15 Temmuz’dan sonra vatandaşların, siyasetin ve hükümetin millileşerek milli kararlar almasını istediğini belirten Aras, Cumhur İttifakı’nın temelinin de 15 Temmuz’dan sonra böylelikle atılmış olduğunu ifade etti.

‘24 HAZİRAN’DA İKİ TANE HEDEFİMİZ VAR’

Cumhur İttifakı’nı milletin istediğini kaydeden Aras, 24 Haziran’da Cumhur İttifakı’nda iki tane hedeflerinin olduğunu açıkladı.

Bunlardan birincisinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ilk turda seçtirmek, ikincisinin ise TBMM’de Milliyetçi Hareket Partisi’ni güçlü bir çoğunlukla temsil etmek olduğunu ifade eden Aras; “30 milletvekili ile değil daha fazla milletvekili ile temsil edilip Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde ciddi bir ağırlığımız olsun istiyoruz.” diye konuştu

Cumhur İttifakı’na yönelik eleştirilere de cevap veren Aras; “İttifak konusunda bizleri eleştirenler kendileri ttifak yaptı. Biz izlediğimiz politikaları milletimiz ile birlikte yapıyoruz.Milletimiz istediği için Cumhur İttifakı’nı kurduk.” dedi

‘MHP, SİYASETİN PARLAYAN YILDIZI OLDU’

Türkiye geneli ve Çorum’da yapılan anket çalışmalarını değerlendiren Aras, MHP’nin gerek Türkiye’de gerekse de Çorum’da siyasetin parlayan yıldızı olduğunu belirterek; “Bütün siyasi partiler gibi biz de Çorum’da 4 milletvekili çıkarmak istiyoruz. Gerek Türkiye’de gerekse de Çorum’da siyasetin parlayan yıldızıyız. Bu konuda bizi umutlandıran seçmenlerimizin partimize teveccühü ilgisi, alakası ve genel başkanımızın Türk milletinin gönlünde yerinin artması. Bundan dolayı bir taraftan anket çalışmalarına bakıyoruz bir taraftan da sahada vatandaşlarımızla yaptığımız sohbetleri değerlendiriyoruz ikisi arasında ciddi bir fark olduğunu düşünüyoruz. Kimse şu kadar milletvekili alıyorum diye çok fazla kendinden emin olmasın. Vatandaşlarımızın tercihine, devlet adamlarına bakışlarına genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımıza nasıl sahip çıktıklarını görürlerse anket çalışmalarının bir önemi olmadığını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

‘ÇORUM’UN EN BÜYÜK SORUNU ULAŞIM’

Sahada yaptıkları çalışmalardan bahseden Aras Çorum’un en büyük sorunun ulaşım olduğunu belirterek, Çorum halkının da ulaşım konusunda çok ciddi istekleri olduğunu kaydetti.

Çorum halkının en büyük isteğinin Çorum’a bir havaalanı ve demiryolu  kazandırılması olduğunu dile getiren Aras, 24 Haziran’da vekil olduklarında Çorum’a havaalanı ve demiryolu kazandırılması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirterek; “Vatandaşlarımızla bir araya geldiğimizde  bize Çorum’a neler yapacaksınız diyor. Biz Çorum’a şunu yapalım diye yola çıkmadık. Biz vatandaşlarımızın ve şehrimizin ihtiyaçlarını belirler daha sonra bunları yapmaya gayret ederek yola çıkarız. Çorum halkının en büyük şikayeti  Çorum’un devletten yeterince yatırım alamaması, çevre illere nazaran fazla yatırım alamaması. Çorum’un en büyük ihtiyacı ulaşımdır. Ulaşımda da havaalanı ve demiryolu ağırlık kazanıyor. Havaalanı ve demiryolu Çorum kamuoyunu epeyce meşgül etti. Sahada yaptığımız ziyaretlerde vatandaşlar Çorum’a bir şeyler yapılmasını istiyor. Çorum’a birşeyler yapıldı ama havaalanı ve demiryolu Çorum halkının olmazsa olmazlarından.” diye konuştu

Havaalanı ve demiryolu olmadığı için Çorum’a yatırımcı çekilemediğine dikkat çeken Aras, Çorum’a yatırım yapanların da Çorumlu olduğu için, Çorum’a birşeyler yapmak istediği için yaptığını söyledi.

Çorum’un sürekli göç veren bir il olduğunu vurgulayan Aras, göcün önlenmesi için Çorum’a büyük yatırım ve yatırımcıların gelmesi gerektiğini büyük yatırmların gelmesi için mutlaka havaaalanı ve demiryolu olması gerektiğini ifade etti.

‘SAVUNMA VE OTOMOTİV SANAYİ ÇORUM’A KAZANDIRABİLİRSEK GÖÇÜ ÖNLERİZ’

Turizm konusunda da Çorum’un sınıfta kalmasının nedenin ulaşım olduğunu aktaran Aras; “Çorum’da kamu yatırımlarının yanında Organize Sanayi bölgesine büyük işletmelerin gelmesi ve büyük yatırımların yapılması beklentisi var. Makine, un, yem, yumurta ve toprak sanayide ihracatımız olsada bunlar yeterli değil. Ulaşım sorunun çözülmesi ile birlikte Çorum’a büyük yatırımlar da gelecektir. Büyük yatırımların gelmesi ile birlikte göç artışı önlenecektir. Büyük yatırımlarla istihdam artacak ve göç duracaktır. Büyük yatırım olarak çok büyük bir otomotiv firması Çorum’da yatırım yapması nitelikli insan istihdam edilebilir. Savunma sanayi konusunda yatırım yapılırsa hem şehrimizin ihracatı artar, hem Organize Sanayi bölgemiz kalkınır hem de göç engellenir. Büyük yatırımların gelebilmesi için ne kadar çalışma yapsak da ulaşım sorunu çözülmediği sürece havaalanı ve demiryolu olmadığı sürece Çorum’a büyük yatırımlar kazandırılamaz. Yine turizm konusunda ulaşım sorunumuz olduğu için turist çekemiyoruz. Amasya 2015 yılında 500 bin turist çekerken, bizim Boğazkale’yi sadece 110 bin kişi gezmiş. Amasya’nın hedefi 750 bin turist iken biz 100 binlerde geziyor.” ifadelerini kullandı.

‘CUMHURBAŞKANIMIZ İLK TURDA SEÇİLECEK MHP, TBMM’DE GÜÇLÜ ŞEKİLDE TEMSİL EDİLECEK’

Son olarak sahada yaptıkları çalışmalardan bahseden Aras “Sahada vatandaşlarımız ile birebir temasa ağırlık veriyoruz. Bununla vatandaşlarımızın düşüncelerini hislerini daha iyi anlayabiliyoruz. Vatandaşlarımıza partimizin politikalarını, Cumhur İttifakı’nı MHP’nin TBMM’de güçlü şekilde temsil edilmesinin ülkemize güç vereceğini, 24 Hazian seçimlerinin bir milat olduğunu, yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte yeni bir dönemin açılacağını anlatmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın genel kanati Cumhur İttifakı’nı anlamış, kavramış, tercihini hemen hemen yapmış. Cumhurbaşkanımızı ilk turda seçecekler ve MHP’yi TBMM’de güçlü şekilde temsil edilmesini sağlayacaklar.” şeklinde konuştu

.

YORUM EKLE
YORUMLAR
çorumlu
çorumlu - 5 yıl Önce

bence de akp bu kadro ile 1 de zorlanacak;

Adam
Adam - 5 yıl Önce

Bunlar neyin kafasini yasiyor anlamiyorum. Hepsi bos laf. Ne degistide millet Mhp ye oy versin . Oyunuz azalacak artmayacak Tuturulamayan hedeflerle milleti kandirmaktan vazgecin. ikiyi birak bir tane Milletveki cikaramazsan siyaseti birakacakmisin sen ondan haber ver

Murat
Murat @Adam - 5 yıl Önce

Seçimden sonra görüşürüz . Biz madde bağımlısı değiliz biseyinde kafasını yaşamıyoruz. Bu millet neyin ne olduğunu biliyor sen kafanı yorma ..

hakkı
hakkı - 5 yıl Önce

birelleşi paylaşılacak gibi vekillik.

SIRADAKİ HABER