‘Milli Görüş kazanırsa Çorum kazanır’

Saadet Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Kemal Kurt, Prof. Dr. Arif Ersoy ile bir araya geldi. 

‘Milli Görüş kazanırsa  Çorum kazanır’

Saadet Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Kemal Kurt, Prof. Dr. Arif Ersoy ile bir araya geldi. 

Görüşmede konuşan Arif Ersoy, “Biz elimizden gelen gayreti yapacağız. Milletimiz bizim neler yaptığımızı biliyor ve bunun için Milli Görüş Belediyeciliği'ni istiyor. Bizim belediyecilik anlayışımızda belediye başkanlarımızın kapısı sonuna kadar halkımıza açıktır ve halkla kucaklaşmışlardır. Sadece varlıklı kimselerin belediye başkanı değil, nerede fakir fukara, garip guraba varsa belediye hizmetlerinden yeteri kadar hizmet göremeyen yerler varsa onlar hizmet almışlardır. Belediye başkanlarımız seçilince belediye binalarına "Rüşvet alan da veren de melundur." levhaları asmışlardır. Yemediler, kimsenin hakkını da yedirmediler. Onun dışında bir sürü sosyal hizmetler yapıldı. Moda tabiriyle gıda yardımı yapılması, Ramazan'da iftar çadırlarının kurulması, öğrencilere burs verilmesi ve en önemli husus gençlerimize sahip çıkılarak kültür merkezleri kurulması Milli Görüş belediyeciliği döneminde gerçekleştirildi.” dedi.
 

‘MİLLET KUTUPLAŞMA İSTEMİYOR’
Toplumun her zamankinden daha fazla birliğe beraberliğe, kardeşliğe, huzur ve barış ortamına muhtaç durumda olduğunu kaydeden Ersoy, “Ancak siyasi partilerin bir kısmı bu çatışmalardan siyasi rant elde etme gayreti içindeler. Bu oyunu da ilk defa görüyor değiliz. Ne oluyor çatışma neticesinde millet iki kampa ayrılıyor. Böylece her 2 partide saflarını sıklaştırıyor. Oylarını artırıyorlar. Bundan siyasi rant elde ediyorlar. Ancak bu oyunu aziz milletimiz öğrendi. Milletimiz diyor ki hayır biz çatışma istemiyoruz. Ne biliyorsanız söyleyin hakem olan millettir. Çorum halkı da ona göre oyunu verecek ve umarım Çorum'a en iyi hizmeti yapacak olan biri belediye başkanı olacaktır. Biz Çorum için sorumluluğumuzu yerine getirdik. Çorum’da iki dönem fevkalade başarılı bir belediye başkanlığı yaptık. Bizim yapmış olduğumuz belediyecilik döneminde Çorum’umuzun kazandığını halkımız biliyor. Biz Milli Görüş belediyeciliğini Saadet Partimizin Adayı Kemal Kurt kardeşimize devrediyoruz.” diye konuştu.


 

‘EKONOMİK, AHLÂKİ VE POLİTİK TEHLİKELER YAŞANIYOR’ 
Bu seçimin Türkiye ve İslam dünyası için son derece önemli gelişmelerin olduğu bir dönemde gerçekleştiğini kaydeden Ersoy, "Bunlardan en önemlisi ekonomik çöküntüdür. İkincisi ahlaki ve manevi alandaki çöküntüdür. Diğeri de dış politikadaki tehlikeli gelişmelerdir. Her ne kadar bazı yetkililer bu konularda sıkıntı olmadığını dile getirseler de yaşadığımız gelişmeler, faturanın Türkiye'ye epey bir yüklü geleceği yönünde..." dedi.

Çorum ile ilgili sıkıntıları değerlendiren Ersoy, "Özellikle Çorum'un da içerisinde bulunduğu bu bölgenin ekonomisinin temeli tarıma dayanmakta... Tarım çöktü. Eskiden buğday, arpa, vardı, Pancar vardı. Bazı bölgelerde tütün vardı. Tütün Türkiye'de bütünüyle ölmüştür. Burada da bir şeker fabrikamız vardı. Ancak özelleştirme ile o da satıldı. Türkiye'de özelleştirme, kamu varlıklarının haraç mezat satılmasıdır.

Milli Görüş kazanırsa Çorum kazanır, Çorum kazanırsa ülkemiz kazanır. Kemal Kurt kardeşime başarılar diliyorum.” dedi.

(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 00:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Milli görüşçü
Milli görüşçü - 4 yıl Önce

Nasıl bi ülke olduk be sayın ersoy milli görüşten akp ye keskin bi dömüş yaptı milletvekili adayı oldu aday gösterilmeyince tekrar milli görüşçü oldu koskoca adamsın profsun hiçmi bi insanın bi duruşu olmaz ilkesi olmaz nası bi insan olduk biz her şey çıkar için yapılıyo hepiniz cehennem steşinde yanacaksınız

YAKUP SAYAT
YAKUP SAYAT - 4 yıl Önce

akp aday gösterse böyle konuşmazdın,şimdi bu sana yakışmadı arif bey

Yakup Sayat
Yakup Sayat - 4 yıl Önce

Arife tarif gerekmezdi,ancak size verdiğim değere yazıklar olsun.bu beyanat karamollaoglu partisine ne kazandırır bilmem de,size çok şey kaybettirdigi kesin.keske gönlümüzdeki yerinizi dusundeydiniz.yazik ettin kendine.

SIRADAKİ HABER