Sadakatin bedeli “talimatlı istifa”

CHP Milletvekili Tufan Köse’nin partisinden istifa edip İYİ Parti’ye katılan CHP Milletvekilleri arasında yer alması, Çorum siyasetinde şaşkınlığa neden oldu.

Sadakatin bedeli  “talimatlı istifa”

Haber Yorum-EROL TAŞKAN

CHP Milletvekili Tufan Köse’nin partisinden istifa edip İYİ Parti’ye katılan CHP Milletvekilleri arasında yer alması, Çorum siyasetinde şaşkınlığa neden oldu.

Her fırsat ve ortamda CHP Kemal Kılıçdaroğlu’na yakınlığı ve sadakati ile bilinen Tufan Köse’nin partisinden istifası, siyasi intihar olarak görülürken, sebebinin ise sadakatin bedeli-talimatlı istifa olarak yorumlandı.

Bir başka yorum ise CHP’nin Tufan Köse’yi gözden çıkarılanlar listesine koyduğu yönünde olurken, uzun yıllardır CHP’de siyaset yapan Köse’nin bundan sonraki siyasi hayatına, yeni katıldığı İY Parti’den devam edip etmeyeceğini zaman gösterecek.

İstifa ile ilgili basın toplantısında, vekillerin hiç birisinde yeni bir partiye katılıyor olmanın sevinci gözlemlenmezken, yüz ifadelerine yansıyan burukluk dikkat çekiciydi.

Bilinmez, belki de Kılıçdaroğlu özel olarak ikna ettiği vekillerden partileri için fedakarlık yapmalarını rica edip, bunun da karşılığını fazlasıyla göreceklerini vaad etmiş olabilir.

Tüm bu yorumları en iyi doğrulayacak olan elbette zaman olacak. Ancak şu var ki, istifaların ardından İYİ Parti’nin seçimlere katılacağı yönünde açıklamalar gelirken, ‘olan istifa edenlere oldu’ yorumunu da göz ardı etmemek gerek. Siyasetin ne kadar vefa duygusuna önem verdiği de dikkate alınınca, istifa edenlerin siyasi akıbetlerinin CHP’de pek de parlak olmadığı görüşü ağırlık kazanıyor.

İstifaların Çorum özeline yansıyan en dikkat çekici yanı ise, yıllardır Tufan Köse ile parti içi çekişme içinde olanlara iyi bir fırsat doğması olarak görülebilir.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 20:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
İYİ GELECEK
İYİ GELECEK - 5 yıl Önce

korkmayin hersey İYİ olacak akp borazanlarina bile

kağan
kağan - 5 yıl Önce

ak parti mhp erken seçim hamlesi yapmasaydı durum buraya gelmezdi. bu tablo ak partinin eseri.

Mürsel çağında
Mürsel çağında - 5 yıl Önce

Gerçek bir chp li ve idealist ise kemal kılıçdaroğlunun oyuncağı olmamalı bence.

kpt
kpt - 5 yıl Önce

çorum adına utanılacak bir durum

fikri
fikri - 5 yıl Önce

chp baskani sayin KK Ataturkun 1939 da zeytin kanunu cikarttigini gurup toplantisinda soyluyor oysa ataturk un 1938 oldugunu sagir sultanlar bile duymustur bu bir gaf olamaz . bu ancak chpli arkadaslarin aklina cok buyk bir hakarettir boyle tarihine dusman birisi neden hala Ataturkun kurdugu bu partininbasinda israrla tutulmasida chp li arkadaslarin dusunmesi gerekir , lutfen

Bekir Sıddık
Bekir Sıddık - 5 yıl Önce

Sayın yazar;eleştiri yaptığım bu konuda en ufak bir hakaret olmadığı halde yayımlama erdemini bile gösteremiyorsunuz.Ondan sonra demokrasi havarisi kesiliyorsunuz.Zor oyunu bozdu,bozmaya da devam edecek.

Gülcan tutuğ
Gülcan tutuğ - 5 yıl Önce

Merhaba

fikri
fikri - 5 yıl Önce

chp nin turkiye diye bir derdi yoktur , sayin kk Ataturkun olum tarihini bilmeyecek kadar tarih bilgi fukarasidir ,

SIRADAKİ HABER