“Şeker Fabrikalarının ihalelerini iptal edeceğiz”

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye’deki her sorunu her problemi çözmeye talip olduklarını söyledi.

“Şeker Fabrikalarının ihalelerini iptal edeceğiz”

24 Haziran seçimleri kapsamında Çorum’a gelen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Hürriyet Meydanı’nda halka hitap etti. Konuşmasında zaman zaman hükümeti eleştiren Akşener, çeşitli vaatlerde bulundu.

Kendisine ilk tülbentin Çorum’da hediye edildiğini açıklayan Akşener, “İlk tülbent hediyesi Çorum’daydı. Tülbent nedir, yemeni nedir Anadolu’nun en eski sembolü, kavgaları bitiren kardeşliği ortaya çıkaran, ayrışmaları ortadan kaldıran bir birleştirici semboldür. Anadolu’nun her yerinde adamlar kavga ettiğinde eğer onların arasındaki problem çözülemezse o evin, ailenin köyün en yaşlı kadını veya en genç gelini çıkarır kafasından tülbentini atar yere barış sağlanır, kardeşlik sağlanırdı. İşte kadınlar bana tülbentlerini hediye ederek diyorlar ki bu ülkedeki bütün ayrışmaları ortadan kaldır. Bu ülkeyi birleştir bu ülkeyi zengin-fakir ayrımından, mezhep ayrımından kardeşliği ortadan ayıran her türlü ayrıştırıcı dilden kurtar, diyorlar. Biz Türkiye’deki her sorunu her problemi işte bu sembol üzerinden çözmeye talibiz. Cumhurbaşkanı seçildiğimde bunlarla bir müze açacağım. Orada Anadolu’nun her yerinden bana hediye edilen tülbentleri dünya görecek” dedi.

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesine de değinen Akşener, cumhurbaşkanı seçildiği gün şeker fabrikaları ihalelerini iptal edeceğini açıkladı. Fabrika satmak yerine fabrikaları birlikte inşa edeceklerini dile getiren Akşener, tüm gençlere iş buluncaya kadar size vatandaşlık maaşı bağlayacağını ifade etti. Akşener, ayrıca cumhurbaşkanı olunca her bayramda iyi bayramlar iyi ikramiyesi olarak bin 500 lira vereceklerini belirtti.

İy Parti iktidarında çocuk taciz ve tecavüzlerinin önüne geçeceklerini dile getiren Akşener, çocuğa el uzatanın el uzatanın elini kıracaklarını sözlerine ekledi. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 16:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam
Adam - 5 yıl Önce

IYI Partinin gelirleri bence arastirmali degirmenin suyunun aktigi yer belirlenmeli

AHMET HULİSİ
AHMET HULİSİ @Adam - 5 yıl Önce

Ak parti 2002 deki seçimlerde nerden para bulduysa ordan bulmuştur

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

Adam rumuzlu vatandaş,iyi partinin geliri mi var.senin oy verdikleeinin seçim harcamaları ise bizim cebimizden çıkıyor.sen önce bunu bi sorgulasan iyi olur

Veli
Veli - 5 yıl Önce

Mitingdeki adamlarin tipini hic Corumluya benzetemedim

Adam
Adam - 5 yıl Önce

Ahmet kardes yeni kurulan parti devletten secim yardimi falan almamis

Adam
Adam - 5 yıl Önce

Ahmet kardes yeni kurulan parti devletten secim yardimi falan almamis hizli buyuyen bir parti para bol yani arastirmada ne sakinca var iyi partiyi Umarim son umudu olarak gorenlerden kacak para almiyordur

fikri
fikri - 5 yıl Önce

% 100 verim almak yerine %30 u tercih eden gerici ve yaptigi ittifakla turkiyeyi batirmaya calisan sozde politikaci.

SIRADAKİ HABER