Tufan Köse İyi Parti'ye geçti

CHP Çorum Milletvekili Av Tufan Köse, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla İyi Parti’ye geçti.

Tufan Köse İyi Parti'ye geçti

CHP Çorum Milletvekili Av Tufan Köse, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla İyi Parti’ye geçti.

CHP ile İYİ Parti anlaştı. CHP'li 15 vekil istifa edip İYİ Parti'ye geçti. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay açıkladı. İYİ Parti Meclis'te grup kurdu.

Seçimlerin 24 Haziran'a alınmasının ardından gözlerin çevrildiği muhalefette sürpriz bir gelişme yaşandı. CHP, İYİ Parti'ye yönelik planını devreye soktu. CHP'den 15 milletvekili şu sıralarda istifa ederek, seçimlere katılıp katılmayacağı tartışılan İYİ Parti'ye katıldı. Böylece parlamentoda 5 milletvekili bulunan İYİ Parti'nin vekil sayısı 20'ye çıkarken, partinin TBMM'de grup kurmasının önü açıldı.. Böylece, İYİ Parti'nin 24 Haziran seçimlerine katılmasında engel kalmazken, Genel Başkan Meral Akşener'in de 100 bin imza toplamadan Cumhurbaşkanı adayı olabilmesine de imkan tanınmış olacak. Bu kararın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Akşener arasında cumartesi İstanbul'da gerçekleşen görüşmede alındığı öğrenildi.

CHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye katılan 15 milletvekili şöyle:

 Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş.”

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 00:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
fikretya@usa.com
[email protected] - 5 yıl Önce

çorumda bu partiye oy verenler nasıl bir oyunun içindeyiz inşAllah anlamışlardır,ihanette son nokta bu degilde nedir,yazıklar olsun

OSMANLI
OSMANLI - 5 yıl Önce

Bir partiyi meclise sokmamak için alel acele erken seçim kararı alan bir iktidarın varlığını demokratik bulan zihniyeti kınıyorum!
Chp nin zamanında Tayyip erdoğanın önünü açtığını unutuyorlar. Bu hareketlerini takdir ediyorum. Bu vatanın topraklarında TC KİMLİĞİ taşıyan insanların vatan haini gibi lanse edilmesinide kınıyorum!

fikri
fikri - 5 yıl Önce

chp yi idare edenlere sorunca muslumaniz diyorlar , adi husnu bu chpli vekil ulkesini seven insanlari sivas dan amasya dan vs izmirden denizedokecek kadar kinini kusmustur, Bu tip insan kiliklilar hep chp den cikmaktadir turk milletinin toresine tarihine ve dinine kufur edenler tarihini toresini dinini seven chpli kardeslerin dikkatlerine lutfen

fikri
fikri - 5 yıl Önce

meral aksener hdp ve chp ile kesinlikle birlesmeyeciz demisti ama simdi bunu YALADI,

YAŞAR YILDIZ
YAŞAR YILDIZ - 5 yıl Önce

MaşAllah nazar değmesin chp seçmeninden aldığı oyları kaça satmış yazıklar olsun

SIRADAKİ HABER