‘Vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışı önemli’

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla hayata geçirilen İçişleri Bakanlığı İzleme Değerlendirme Projesi (İZDES) kapsamında Çorum’a geldi.

‘Vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışı önemli’

FATİH AKBAŞ

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla hayata geçirilen İçişleri Bakanlığı İzleme Değerlendirme Projesi (İZDES) kapsamında Çorum’a geldi.

Valilik binası girişinde Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ ve Emniyet Müdürü Murat Kolcu tarafından karşılanan Mehmet Ersoy, Valilik binasında düzenlediği basın toplantısında, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Nüfus Genel Müdürlüğü, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve AFAD'dan temsilcilerle İZDES kapsamında Çorum'a geldiklerini söyledi.

İçişleri Bakanlığının, halka doğrudan dokunan birçok hizmeti yürütmekle görevli olduğunu kaydeden Ersoy, "Başta ülkemizin huzur ve güvenliği olmak üzere acil durum hizmetlerinden düzensiz göçle mücadeleye kadar, nüfus hizmetlerinden sivil toplum kuruluşlarıyla ilişkilere kadar her alanda verdiğimiz hizmetlerin en iyi şekilde sunulması için ve yakaladığımız iyi örnekleri de diğer illerimize uygulayarak bu hizmetlerin sunumunun daha da geliştirilmesi için bundan sonra da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

İçişleri Bakanlığının, hizmetleri kaliteli, hızlı, verimli ve ekonomik bir şekilde sunmayı hedeflediğini vurgulayan Ersoy, “Bunun yanı sıra hizmetlerimizde bürokratik işlem ve sürecin azaltılarak vatandaş memnuniyetini esas alan yönetim anlayışının ortaya konulması önemli. Sahadaki uygulamaları görmek, güzel uygulamaları almak, hem sivil toplum kuruluşlarımızla, hem meslek odalarımızla, kamu çalışanlarımızla, amirlerimizle, güvenlik ve sivil yönetim bürokrasimizle karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak, yaptığımız hizmetlerin geri dönüşlerini gözlemlemek, bizatihi hizmetlerimizden faydalanan insanları evlerinde ziyaret ederek, onların memnuniyetlerini takip etmek amacıyla bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Bakan yardımcıları başkanlığında oluşturulan heyetlerle 34'üncü il ziyaretini Çorum'a yaptıklarını kaydeden Ersoy, “Ziyaretlerimize bundan sonra da devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi, 'Devleti temsil etmek, milletin gönlünün alınmasıyla olur' prensibinden hareketle her alanda milletimizin hissiyatını yakalamaya ve onların beklentilerini yerine getirmeye, duygularına tercüman olmaya bundan sonra da İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun önderliğinde devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, basın açıklamasından sonra Valilik Toplantı Salonu'nda İçişleri Bakanlığına bağlı kurumların temsilcileri ile toplantı yaptı

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER