Çorum'da korkutan tablo

Çorum'da vaka sayısı geçtiğimiz haftaya göre 2 kat arttı.

Çorum'da korkutan tablo

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 81 ilin güncel risk haritasını paylaştı. Paylaşılan verilerine Çorum'da vaka sayısı geçtiğimiz haftaya göre 2 kat arttı. 13-19 Mart vaka sayılarına göre Çorum'da geçtiğimiz hafta yüzbinde 73 olan vaka sayısı bu yüzbinde yüz barajını geçerek 138 oldu. Geçtiğimiz haftalarda orta riskli iller arasında yer alan Çorum, yüksek riskli iller grubuna girdi. Karadeniz bölgesinde vaka sayıları artmaya devam ederken, bu kervana Çorum'da katıldı.

Haftalık verilere göre Samsun, Giresun, Sinop, Balıkesir ve Yalova 100 bin kişide en çok Kovid-19 vakası görülen iller oldu.

Haftalık verilere göre Şırnak, Siirt, Hakkari, Mardin ve Şanlıurfa 100 bin kişide en az Kovid-19 vakası görülen iller oldu..

YORUM EKLE
YORUMLAR
Esnaf
Esnaf - 2 yıl Önce

Ilıca caddesinde bir çay ocağı dil kursu karşısında 30 40 kişi genç yan yana çay içip sohbet ediyor denetleme yok bişi yok sonra diyoruzki pandemi valilik etrafında bu derece lakaytlık oluyosa başka bişi yapmaya gerek yok

Fatih
Fatih - 2 yıl Önce

Gerçekten tam bir paronaya yaşıyoruz

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Hala çorum açık. İl hıfsa kurulu ne iş yapıyor. Açın okulları tam açın, kafelerinde hepsini açın. Daha beter olsun ortalık belki biri uyanır

SIRADAKİ HABER