‘Sağlıkta ilkleri başardık’

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, "14 Mart Tıp Bayramı" nedeniyle bir mesaj yayınladı.

‘Sağlıkta ilkleri başardık’

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, "14 Mart Tıp Bayramı" nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Mesajına “Vatandaşlarımıza hak ettikleri sağlık hizmetlerini en etkin şekilde sunmayı hükümet olarak asli vazifelerimizden biri olarak görüyoruz. Ülkemizin sağlık alanında yakaladığı başarılar ve gerçekleştirdiği ilkler, bize bu alanda sürekli artan bir itibar kazandırmıştır. Ülke olarak elde edilen bu başarılar, sağlık çalışanlarımızla birlikte elde ettiğimiz başarılardır” diyen Milletvekili Salim Uslu, “Hayata geçirdiğimiz Şehir Hastaneleri Projesi ile her bir vatandaşımızın tam teşekküllü sağlık merkezlerine ulaşımını ve eksiksiz bir şekilde sağlık hizmetlerine kavuşmasını hedefledik” dedi.

Uslu, “Çorum'da hemşerilerimize daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sunmak için 800 yatak kapasiteli Hitit Üniversitesi Şehit Erol Olçak Eğitim ve Araştırma Hastanemiz tamamlandı. 151 bin 300 metrekare kapalı alana sahip olan hastanede 176 poliklinik, 22’si suit olmak üzere 430 hasta odası, 30 ameliyathane, hastane bünyesinde çalışan personel için kreş var” şeklinde kaydetti.

Milletvekili Uslu mesajını şu ifadelerle tamamladı:

Yaptığımız reformlarla ve gerçekleştirmeyi planladığımız projelerle ülkemizi sağlık alanında daha ileri bir seviyeye taşımanın gayreti içinde olduk. Hayatlarını hayat kurtarmaya vakfetmiş, gayeleri insanı yaşatmak olan tüm hekimlerimizi ve sağlık çalışanlarımızı, 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle tebrik ediyor, bütün sağlık çalışanlarımızı sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER