Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  İl Başkanı Av. Dinçer Solmaz, AK Parti Milletvekili Av. Yusuf Ahlatcı’nın, “Yavşak yavşak ilişkiler içerisinde olanlara 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gereken dersi verdi” sözlerini sert bir dille eleştirdi.

Dinçer Solmaz yaptığı yazılı açıklamada, “Biz siyasette üslubuyla ile yer edinmiş, cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk'ün partisinin neferleriyiz” diyerek, Ahlatcı'nın ifadelerini ilk önce Türk halkına nezaketsizlik saydıklarını söyledi.

Siyasetin her şeyi mubah görerek kazanma sanatı olmadığının altını çizen Solmaz, “Siyaset, kaybetseniz bile tavrınızı, tarzınızı, ahlaki duruşunuzu ve nezaketinizi koruma, sergileme sanatıdır” diye konuştu.

'MESLEKTAŞIMA YAKIŞTIRAMADIM'

Şahiner'e destek için İYİ Parti'ye üye oldular Şahiner'e destek için İYİ Parti'ye üye oldular

CHP’liler olarak siyaseti insanlara örnek ve önder olmak için yaptıklarını dile getiren Solmaz, “Güzel ülkemizin insanlarının verdiği maaş ile milletvekilliği yapan ve özellikle bir hukuk insanı olan meslektaşım Av. Yusuf Ahlatcı'nın kullandığı ifadeyi kendisine yakıştıramadığımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Biz siyaseti insanımıza örnek olmak, önder olmak için yapıyoruz. Ne kendimiz ne de başkalarının utanacağı ifadeleri kullanmayı siyasi üslubumuza yakıştıramıyoruz. Mahalle ağzı bile diyemeyeceğimiz bu ifadelere karşı yine nezaketimizi koruyarak cevap veriyoruz. Herkes kendisine yakışanı konuşur, kendisine yakışanı yapar. Bizde kendimize yakıştığı şekilde tepkimizi ortaya koyuyoruz. Bu nezaket dışı tavrı ve kullanılan ifadeleri kınıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Editör: Haber Merkezi