M.BURAK YALÇIN

Saadet Partisi’nin Uğurludağ teşkilatından 60 kişi partilerinden istifa ederek AK Parti’ye geçti.

Aralarında SP Uğurludağ İlçe Başkanı Rıfat İpek’in de bulunduğu gruba önceki akşam düzenlenen törenle rozetlerini AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ taktı.

Parti merkezinde düzenlenen basın toplantısında açıklama yapan SP Uğurludağ İlçe Başkanı Rıfat İpek, SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ve ittifak kurduğu partilerin aleni bir şekilde Selahattin Demirtaş’ın özgürlüğünü istediklerini belirterek,  “Bizler şehitlerimizin kemiklerini sızlatmayacağız. 10 yılı aşkın süredir yürütmüş olduğumuz SP Uğurludağ İlçe Başkanlığından istifa ediyorum. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçiminde milli duruş sergileyerek Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’yi destekleyeceğimi kamuoyuyla paylaşıyorum” dedi.

Önceki gün SP İl Başkanı İbrahim Zorlu’nun kendisini görevden aldığına dair yaptığı açıklamaya da değinen Rıfat İpek, görevden alınmadıklarını iddia ettiği açıklamasında, “SP yöneticileri, basına iki gün önceden görevden alındığımızı belirten bir açıklama yapmıştır. Bizler görevimizi şuan bıraktık. Bununla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağız” ifadelerini kullandı.

Basın toplantısında AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Zeki Gül, AK Parti Milletvekili Adayı Erol Kavuncu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya ve parti yöneticileri de hazır bulundu.