Ankara’da Çorum Spor zirvesi yapıldı

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile bir araya geldi.

Ankara’da Çorum Spor zirvesi yapıldı

HARUN AKKAYA
AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Ankara’da Spor Zirvesinde Türk sporunun tepe isimleri ile bir araya geldi. Ceylan görüşmede Çorum’un tesis eksiklerini gidermek ve daha fazla organize verilmesi konusundaki taleplerini iletti.


Ahmet Sami Ceylan, Gençlik Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile yaptığı zirvede Çorum’un ihtiyaçları ve eksikleri konusundaki taleplerini iletti.


Ceylan, Merkez ve ilçelerdeki spor tesislerinin modernizasyonu, mevcut tesislerin eksiklerinin giderilmesi konusunda hazırlanan dosyayı Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a iletti. İlçelerde salon ve saha eksiği bulunan ilçelere yenilerinin yapılması eksiği bulunan tesislerinde tamamlanması için kısa sürede çalışma başlatılacağını belirten AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ‘Her alanda olduğu gibi spor tesisleri konusunda da ilimizi çok daha iyi noktalara getirmenin gayreti içindeyiz.


Öte yandan Ahmet Sami Ceylan, Çorum’a genel Federasyonlar gerekse Okullar arası Türkiye Şampiyonalarında daha fazla organize verilmesi ve Çorum esnafına katkı sağlamaya yönelik olarak Genel Müdür ile görüştüğünü söyledi. Genel Müdürün mevcut organizelere ilave yenilerinin verilmesi için gerekli çalışmayı yapacağını belirten Ceylan ‘Amacımız hem Çorumun tanıtımı hemde bu dönemde esnafımıza ekstra katkı sağlayacak organizeleri ilimizde düzenlemek’ dedi.


Ceylan, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile yaptığı görüşmede ise gerek profesyonel takım Çorum Belediyespor gerekse amatör futbol kulüpleri için bir dizi taleplerinin olduğunu ve bunların çözümü için  Federasyon Başkanı Demirören’den olumlu yanıt aldıklarını söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bozboğa Kros Parkuru
Bozboğa Kros Parkuru - 4 yıl Önce

Çorum ili Merkez ilçesi Bozboğa köyünde bulunan ve Bozboğa köyü ile aynı ismi taşıyan, Türkiyenin en iyi zeminine sahip b
BOZBOĞA KROS PARKURU Atletizm Federasyonu ile Çorum İl Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğün ilgisizliği nedeniyle atıl vaziyette duruyor. BozBozboğa Kros Parkurunda Türkiye Şampiyonaları düzenlendi. BÖLGESEL Şampiyonalar yapıldı. Yüzlerce genç sporcu ve hocaları ile yayınladı Çorumu gezme ve tanıma imkanı buldu. Hem spor faliyeti yapıldı hemde oteller ve lokantalar ticaret yapmış oldu. Çorum Turizmi için tanıtım fırsatı doğdu. Bozboğa Kros Parkurunu Atletizm Federasyonu ve TürkiyedeAtletizm branşı bulunan bütün takımlar ve hocaları çok iyi biliyor. Çorumda yapılan bütün yarışma organizasyonları başarılı olmuştur.
, her zaman daha iyisi yapılırmış ve Atletizm otoriteleri tarafından takdir görmüştür. Türk Atletizm Milli Takımı Çorumda kampa girmiş ve antremanlarını Bozboğa Kros Parkurunda yapmıştır. Bozboğa Kros Parkurunun zemini Türkiyede hiç bir ilimizde yoktur, ulaşımı kolaydır. Türkiye Atletizm Federasyonu Çoruma iyarışmalar vermeli ve Bozboğa Kros Parkuru eski güzel günlerine dönmelidir.Bu konuda etkili olabilecek durumda olan herkes çaba göstermelidir.

Bozboğa Kros Parkuru
Bozboğa Kros Parkuru - 4 yıl Önce

https://www.google.com.tr/maps/place/Bozbo%C4%9Fa+Kros+Parkuru/@40.442614,34.8531013,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4080d7079d8ac935:0xb2ca9eef9c05a59b!8m2!3d40.442614!4d34.85529?hl=tr

SIRADAKİ HABER