İskilip saha ihalesinde yasal süreç dün başladı

İskilip ilçe sahasının zemininin sentetik çim yapımı, ışıklandırması ve soyunma odası ihalesi tamamlandı. Üç firmanın katıldığı ihalede Emniyet’ten onay yazısının ardından itiraz süreci başlayacak.

İskilip saha ihalesinde yasal süreç dün başladı

MURAT KARASU
İskilip ilçesi modern futbol sahasına kavuşuyor. İskilip sahasının sentetik futbol yapılması, soyunma odalarının yenilenmesi ve ışıklandırma yapılması işinin ihalesi hafta içinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde yapıldı.


Oluşturulan komisyon huzurunda yapılan ihaleye üç firma teklif verdi. Yapılan değerlendirmenin ardından ihale komisyonu katılan firmaların güvenlik soruşturmalarını Emniyet Müdürlüğü’ne gönderdi. Bu soruşturmanın sonuçlanmasının ardından ise komisyon kazanan firmayı ilan edecek ve itiraz sürecini başlatacak.


Bu süreç sonunda itiraz olmaması halinde ise kazanan firma ile resmi sözleşme imzalanıp yer teslimi yapılarak inşaat sürecine geçilecek. Firmanın Ocak ayı içinde şantiyeyi kurması ve hava şartları elverişli olması halinde ise çalışmalara başlaması bekleniyor. İskilip ilçe sahasının yeni sezona kadar ilçe gençliğinin hizmetine sunulması amaçlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER