Saadet Partisi Belediye Başakan Adayı Kemal Kurt, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti.

Yapılan açıklamaya göre, beraberinde SP İl Başkanı Faruk Cıdık ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Rektör Alkan’a gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Kemal Kurt, “Üniversitelerimiz özgür ve özgün eğitim yuvalarıdır. Bir ülkede yükseköğretim eğitim kalitesi yüksek olduğu zaman işinin ehli, liyakatli bir nesil yetişir. Tabi ki bu liyakatli kişilerinde doğru ve adil kullanılması önemlidir. Üniversitelerin ülke genelinde birçok alanda faydası olduğu gibi yerelde de önemli katkıları vardır. Hitit Üniversitemiz Çorum’mumuzun sosyal, kültürel ve ekonomik yönden kalkınması açısından çok önemli bir alana sahiptir. Bunda, rektörlerimiz başta olmak üzere tüm akademisyenlerimizin katkısı yok sayılamaz. Hepsine teşekkürü bir borç biliyoruz.

Üniversite-sanayimiz işbirliği çok büyük bir öneme sahiptir. Üniversitelerin bu tarz işbirliği sağlamaları, öğrencilerin parttime çalışma imkanı bulmaları ve Çorumlu gençlerimizin fikir ve azimleri ile daha fazla kalkınacağını düşünüyoruz ve bu işbirliklerini destekliyoruz.” dedi.
Ziyaretleri için teşekkür edip, üniversite çalışmaları hakkında bilgi veren Rektör Alkan, SP heyetine çalışmalarında başarılar diledi.