MURAT ÇETİN

Zafer Partisi İl Başkanı Bedii Onan, yazılı bir açıklamaya yaparak 28 Mayıs Cumhurbaşkanı seçiminde kimi destekleyeceklerini açıkladı.

'Çorumluların ahını alıp, emeğini çaldılar' 'Çorumluların ahını alıp, emeğini çaldılar'

Zafer Partisi İl Başkanı Bedii Onan yaptığı açıklamada, Zafer Partisi ve Türk milliyetçileri olarak Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde görevlerini yerlerine getirdiklerini belirterek, “İkinci tur seçimlerde Türk milliyetçileri doğru tercihi sağlam iradeleri ile yapacaktır. Kimi destekliyoruz, Kimi destekliyorsunuz? Sorularının cevabı yaşadığımız sosyal ve ekonomik sorunların hâl-i pür melalinde karşılık bulmaktadır” dedi.

Onan, 2. turla ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Meselenin domuz bağı ve Kandil dağı arasında basit bir tercihten değil, önümüzdeki yıllarda çok ciddi iç ve dış güvenlik sorununa sebep olacak sığınmacı ve kaçak göçmenlerin sebep olacağı sosyal ve ekonomik sorunların giderilmesi ve çözüm bulunması, hayat pahalılığı, enflasyon işsizliğe çözüm bulunması ve istihdam oluşturulması, kamuda liyakatin ön plana alınarak atamaların bu çerçevede gerçekleştirilmesi, sağlık ve eğitimde yaşanan sorunların biran önce çözüme kavuşturulması, gelir adaletinin sağlanması konularının dikkate alınarak bir tercih yapılması gerektiğini düşünüyorum.
Her ne kadar Zafer Partisi’nin oyları homojen bir yapı da olsa da aldığı oylar homojen değildir. Bir kısım seçmen Millet İttifakı’nı tercih edeceğini belirtirken, bir kısım seçmen sandığa gitmeyeceğini çok cüzi bir kısmının da Cumhur İttifakı’na oy vereceğini biliyor ve takip ediyorum.
21 yıllık AK Parti iktidarında Türk milliyetçileri, kamudaki görevlerinden ve mevkilerinden topyekûn tasfiye edilmiştir. Kamudaki üst düzey ülkücü ve Türk milliyetçileri AK Parti iktidarında ilk günden itibaren linç edilmiştir. Hala günümüzde Türk milliyetçiliği fikrine mensup bir Vali, Rektör atanmış ve görevlendirilmiştir değildir.
Ne Mutlu Türküm Diyene yazılarının kime ne zararı olmuştur? Türküm demek suç mudur? Cuma hutbelerinde ve mevlitlerde Atatürk’ün ismine neden yer verilmemiştir. Sormak ve sorgulamak hakkımızdır. DYP-CHP koalisyon döneminin Adalet Bakanı Mehmet Moğultay'ın “CHP'lileri işe almayacağım da MHP'lileri mi alacağım” sözünü de unutmadık.  Düsturumuz “insanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturudur. 
Genel Başkanımız Ümit Özdağ, Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilemeyecek aday olduğunu deklare etmiş ve Mansur Yavaş’ın ismini önermiştir. CHP’nin İYİ Parti ve HDP desteği ile Ankara, Mersin ve Adana’da belediye seçimlerini kazanması ülke genelindeki yapılacak seçimleri kazanacakları anlamına gelmez ve gelmeyeceği görüldü. 
Siyaset realite işidir. Türk milletinin ve içinde bulunduğu sosyal, kültür, ekonomik değerler çerçevesinde yapılması gerektiğini düşünüyorum.”

Editör: Çorum Hakimiyet