Anadolu Yıldızlar Ligi Badminton çeyrek final heyecanı dün Tevfik Kış Spor Salonu’nda başladı. Çeyrek final mücadelesinde erkekler ve kızlarda 12’şer takım dörderli üç grupta mücadele ediyor. Çorum erkek takımı C grubunda yer aldı.

Grup maçlarını geçerek çeyrek finale yükselen il takımları önceki gün yapılan teknik toplantının ardından kura ile gruplarına belirlediler. Buna göre bayanlarda A grubunda Kastamonu, Bartın, Bayburt ve Artvin, B grubunda Zonguldak, Trabzon, Bolu ve Ordu C grubunda ise Samnsun, Erzincan, Sinop ve Rize karmaları mücadele ediyor.

Erkeklerde ise A grubunda Zonguldak, Kastamonu, Artvin ve Ardahan, B grubunda Düzce, Giresun, Sinop ve Erzurum, Çorum takımınında mücadele ettiği C grubunda ise Bayburt, Samsun ve Rize takımları bulunuyor.

Çorum Badminton takımı Mustafa Ceylan, İbrahim Güven, Bilal Taşkazan, Emre Ağzıkara ve Berk Dizlek’li kadrosu ile dün akşamın son maçında Bayburt ile karşılaştı. Grubunda ikinci maçında bu sabah seansında Samsun ile karşılaşacak olan Çorum son maçında ise pazar günü Rize ile karşılaşacak.

Üç grupta oynanacak maçlar sonunda ilk iki sırayı alan altı kız ve altı erkek takımı önümüzdeki günlerde Kayseri’de yapılacak olan yar final grup müsabakalarında mücadele etmeye hak kazanacak.