HALİL ÖZTÜRK
Voleybol Federasyonu 2. Lig Bayan ve Erkekler Voleybol Ligi yarı final ve final grup merkezi ve tarihlerini açıkladı. Buna göre Erkekler 2. liginde yarı final ve final grubu maçları Malatya bayanlar ise Adana’da yapılacak.


Erkekler 2. liginde mücadele eden ve yarı final grubuna yükselmeyi garantileyen Çorum Belediyesi Gençlikspor 1-3 Mart tarihlerinde Malatya Üniversitesi Besyo Spor Salonu ve Üniversite Sağlık Kültür Spor salonlarında yapılacak yarı finallerde mücadele edecek. Bu grup maçları sonunda finale yükselenler ise 11-13 Mart tarihlerinde 1. lige yükselme mücadelesi verecekler.


Statüye göre Çorum Belediyesi Gençlikspor’un mücadele ettiği 2. Lig 3. gruptan çıkacak takımlar 2., 6. ve 7. gruplardan birinci ve ikinci gelecek takımlarla eşleşecekler. Ligde son iki maçlar öncesinde Çorum Belediyesi Gençlikspor’un muhtemel rakipleri 2. gruptan Kartepe Belediyespor ve Ankara Maliye İhsisas, 6. gruptan Bağcılar Gençlik veya Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor, 7. gruptan ise Cizre Belediyespor ve Erciş Belediyespor takımlarından dördü olacak.


Yedi grupta oynanan maçlar sonunda gruplarında ilk iki sırayı alan toplam 14 takım ile  gruplarda en iyi üçüncülerden iki takım toplamda 16 takım statüde belirlendiği şekilde dörderli dört gruba ayrılacak.  Dört grupta oynanacak yarı final grup maçlar sonunda ilk iki sırayı alan sekiz takım final grubuna yükselecek. Sekiz takım final grubunda dörderli iki gruba ayrılacak ve tek devreli lig statüsünde oynanacak maçlar sonunda gruplarda ilk iki sırayı alan dört takım önümüzdeki sezon 1. ligde oynamaya hak kazanacak.
Bayanlarda yarı final grup maçları 9-11 Mart’ta Adana  final grubu ise 18-20 mart tarihlerinde Mersin’de oynanacak.