Çorum Belediyesi'nce her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'Sünnet Şöleni'nde bu yıl 155 çocuk erkekliğe ilk adımını attı.

Çocuklara şehir turu attırılması ile başlayan program Hıdırlık’ta yapılan duanın ardından Perşembe Pazarı’nda düzenlenen etkinliklerle devam etti. Şölene animasyon gösterileri renk kattı.

Programa AK Parti Çorum Milletvekili Yusuf Ahlatcı, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Vali Yardımcısı Tamer Orhan, İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, sünnet çocuklar ve aileleri katıldı. 

Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, “Her türlü belediyecilik hizmetini Türkiye’ye örnek şekilde yapıyoruz ama bizim en çok önemsediğimiz işler gönüllere girdiğimiz, yüreklere dokunduğumuz işlerdir. Sünnet şöleni de bunlardan birisidir. Bir anne ve baba için en büyük mutluluklardan birisi evladının mürüvvetini görmektir. Bu evlatlarımızın ilk mürüvvetini bizlere birlik ve beraberlik içerisinde yaşatan rabbimize hamd ediyorum.” dedi. 

Sünnet şöleni Ceren Ece Öksüz’ün konseri ile sona erdi.

“Kesişme: İyi ki Varsın Eren” filmindeki “Heyamo” şarkısı ile tanına Ceren Ece Öksüz, Çorum Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleninde Çorumlulara unutulmaz bir konser verdi.

Davulcular Ramazan’da davul çalmak istiyor Davulcular Ramazan’da davul çalmak istiyor

 

Editör: Murat Karasu