Geçen yıl Almanya’da bulunan Bad Nauheim Musik Schule ile birlikte ‘Gençlik Köprüsü’ konserleri gerçekleştiren Çorum Güzel Sanatlar Lisesi şimdide Wetterau Müzik Okulları ve Wetterau Liseleri'nin ortak projesi olan  ‘Gençlik Senfoni Orkestrası’na davet edildi.

Orkestra 27- 28- 29 Ekim tarihlerinde konserler verecek.

Hessen Eyaleti Kültür Bakanlığı'nın desteklediği ve Müzik Okulları Birliğinin katkısıyla  Wetterau Müzik Okulları ve Wetterau Liseleri'nin birlikte hayata geçirdikleri  ‘Gençlik Senfoni Orkestrası’ projesine Çorum Güzel Sanatlar Lisesinden 5 öğrenci katılacak.

Çaldığı emstrümanında belli bir seviyeye gelmiş öğrencilerin kabul edildiği proje kapsamında Çorum Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi 4 kemancı ve 1 flütçü ilk hafta Bad Nauheim Musik Schule'de enstrüman öğretmenleri ile bir araya geldiler. 

Yoğun provaların ardından ise Burg Rothenfels'deki özel bir eğitim kampına katılan ve burada senfoni orkestrası şefi ile bir arada son provalarını yapacak olan öğrenciler 27- 28- 29 Ekim tarihlerinde Gençlik Senfoni Orkestrası olarak konserler gerçekleştirecek.

Her sene düzenli gerçekleşen ve geleneksel hale gelen buluşmalara, ilk defa yurt dışından bir okul olan Çorum Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin katılımı ise tesadüf değil. 

Kuzey Kampüsü'nde sevindiren gelişme Kuzey Kampüsü'nde sevindiren gelişme

Geçtiğimiz yıl Bad Nauheim Musik Schule ile birlikte düzenlenen ‘Gençlik Köprüsü’ konserleri bu davetin gerçekleşmesinde önemli bir mihenk taşı oldu.
Bu köprünün kurulmasına destek veren Çorum Valiliği, Millî Eğitim Müdürlüğü ve okul müdürlüğünün katkıları da, yeni projelerin önünü açtı.

Çorum Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Adem Arslan’ın, Bad Nauheim Musik Shule Okulu Müdürü Ulrich Nagel'e Çorum' da gerçekleşen konserin  kapanış konuşmasında dile getirdiği, “Köprü kuruldu bir kere. Gerisini getirmek ve takibini yapmak da bize düşer” ifadelerinin bir yansıması olarak yapılan bu davet gelecekteki yeni işbirliklerinin de göstergesi niteliğinde.