EROL TAŞKAN

ABD'nin Büyükelçiliği'ni Tel Aviv'den Kudüs'e resmen taşımasıyla birlikte, katil İsrail, senelerdir yaptığı katliamı adeta zirveye taşıdı. Dün akşam saatleri itibariyle 57 Filistinli'nin şehit olduğu haberi gelirken, yaralı sayısının ise 2 bini geçtiği belirtildi.

Müslümanlığın izzetini, namusunu, şerefini korumak için kıyama kalkan Filistinliler, katil İsrail askerlerinin gerçek mermileriyle yaptığı katliama rağmen, Allah için çıktıkları onur mücadelesinden bir adım bile geri atmadı.

Tüm dünyanın sağır ve dilsiz kalıp, görmezden geldiği katliamı, ne acık ki Müslüman coğrafyası da film izler gibi izliyor. Halbuki onlar orada sadece kendi onurlarını değil, Müslüman olan bizlerin de onur ve şerefini korumaya çalışıyor. El kadar çocukların bile katledilme pahasına, İsrail askerlerine kafa tutup, ellerindeki Filistin Bayrağı'nı ölmedikçe bırakmadığını görüp te, kendi nefsimizi, duygularımızı ve imanımızı tartamıyorsak, bu işin asıl kaybedeni biz oluruz. Kudüs'ü korumak, Mescid-i Aksa'ya canı pahasına sahip çıkmak, sadece onların görevi değil, "Ben Müslümanım" diyen herkesin görevidir.

Bugün kıyam günüdür. Allah için kim, her nerede ve hangi imkana sahipse, tüm varlığını ve imkanını bu işin son bulup, Müslümanlar'ın galip gelmesi, Filistin'in kurtulup, Mescid-i Aksa'nın garip kalmışlığına son vermek için kullanmaz ise hem vallahi-hem billahi büyük bir vebalde ve büyük bir gaflettedir. Allah'ım sen kardeşlerimizi koru, onları muzaffer et, bizi de gafletten kurtar. (AMİN)