Çorum'da 3 sınıf hariç yüz yüze eğitime ara verildi

Vali Mustafa Çiftçi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında kentte ana sınıfı, ilkokul, 8 ve 12. sınıflar hariç uzaktan eğitime geçildiğini söyledi. 

Çorum'da 3 sınıf  hariç  yüz yüze eğitime ara verildi

Vali Mustafa Çiftçi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında kentte ana sınıfı, ilkokul, 8 ve 12. sınıflar hariç uzaktan eğitime geçildiğini söyledi. 

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklama kapsamında ilave tedbirler alındığını, bazı kararların da hıfzıssıhha meclislerine bırakıldığını belirten Çiftçi, Çorum'un her yüzbin kişide görülen vaka sayısının artması nedeniyle Kovid-19 risk değerlendirme haritasında "kırmızı" kategorideki iller arasına girdiğini ifade ederek, bu nedenle yeni kararlar alındığını söyledi.

Çiftçi, "Bu nedenle Milli Eğitim Müdürümüz ile de görüştüm. Okullarımızda 8, 12. sınıflar, ana sınıfları ve ilkokulların dışındaki diğer ara sınıflarda yüz yüze eğitimden tekrar uzaktan eğitime geçme kararı aldık. Bugün itibarıyla okullarımızda uygulamaya başladık." dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 19:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Bence eğitim daha önemli kardeşim bu virüsle yaşamaya alışmalıyız nereye kadar kapatacaksın okulları benim anlamadığım okul olmayınca sanki çocuklar evden dışarı çıkmıyormu akşama kadar sokaklarda geziyorlar o yüzden okullar 5 gün açılmalı okullar sokaktan daha güvenli

19
19 - 2 yıl Önce

Bu ortamda yüzyüze eğitimin olamayacağı belli değilmiydi? Eğitim çok önemli fakat sağlık daha önemli diye düşünüyorum.sağlık olmayınca hiçbir şeyin önemi olmaz.

SIRADAKİ HABER