‘Eğitimcileri rencide edecek her sisteme karşıyız’

Eğitim Bir Sen Çorum 1 Nolu Şube Başkanı Tahir Eşkil, her zaman çözüm odaklı hareket ettiklerini belirtti.

‘Eğitimcileri rencide edecek her sisteme karşıyız’

Eğitim Bir Sen Çorum 1 Nolu Şube Başkanı Tahir Eşkil, her zaman çözüm odaklı hareket ettiklerini belirterek, “Biz sorunları alt alta sıralamakla yetinmiyor, önerilerimizle çözümün yolunu da gösteriyoruz. Çalışmalarımızla, eylemlerimizle, girişimlerimizle birçok sorunun çözümünü sağladık. Eğitimcileri öğrenci karşısında küçük düşürecek, öğretmenleri rencide edecek her sisteme karşıyız. Çünkü öğretmene saygı azalırsa, eğitime saygı da azalır” dedi.
Eğitim çalışanlarının sorunlarını çözmek, yeni nesillere aydınlık bir gelecek bırakmak için emek harcadıklarını, kazanım sağlamak için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Eşkil, şunları belirtti:

“Ülkemizin birlik ve beraberliğine katkıda bulunmak, her kesimin ve herkesin insan onuruna yaraşır bir hayat standardına kavuşabilmesi için mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Biz, sendikacılığı, emeğin, alın terinin karşılığının alınması, kamu görevlilerinin haklarının savunulması mücadelesi, haksızlıklar karşısında sesini yükseltmek isteyenlerin çalışma alanı olarak görüyor ve bu anlayışla sendikal yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Alanları yakıp yıkanların, milletin arabası, esnafın camı ve kaldırım taşıyla sorunu olanların aksine, eylemi alanlara çıkmak olarak gördük, hakkını ararken kimsenin hukukuna girmeyen erdemli bir sendikal duruşun adresi olduk.”

“Üyelerimizin, kamu görevlilerinin haklarını savunmanın, sorunlarını çözmenin mücadelesini verirken, dünyanın herhangi bir yerinde ezilenlere, mazlumlara da el uzatmanın çabasındayız” diyen Eşkil, “Bunu yaparken kimsenin dinine, diline, ırkına, rengine bakmıyoruz. İnsanlığın ortak dertlerini dillendiriyoruz. Biliyoruz ki, ten rengimiz farklı olsa da gözyaşımızın rengi aynıdır. Emekçiler olarak hepimiz aynı tasayı paylaşıyor, aynı dertleri taşıyoruz. İş olsun diye iş yapmak gibi bir amacımız hiç olmadı. Biz sorunları alt alta sıralamakla yetinmiyor, önerilerimizle çözümün yolunu da gösteriyoruz. Çalışmalarımızla, eylemlerimizle, girişimlerimizle birçok sorunun çözümünü sağladık. Eğitimcileri öğrenci karşısında küçük düşürecek, öğretmenleri rencide edecek her sisteme karşıyız. Çünkü öğretmene saygı azalırsa, eğitime saygı da azalır” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2018, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER