İhtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdüler

Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ''Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor'' projesi kapsamında...

İhtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdüler

FATİH BATTAR

Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ''Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor'' projesi kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinde bakım ve onarım çalışması gerçekleştiriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nce başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Çorum’da Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya Dekorasyon ve Elektrik-Elektronik ve motor alanı öğretmen ve öğrencileri, ihtiyaç sahibi ailelerin mobilya bakımlarını yaparak, elektrik tesisatlarını yeniledi ve muslukları tamir etti.

‘Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yeteneklerini Mahallede Gösteriyor’ sloganıyla ihtiyaç sahibi yoksul ve muhtaç durumdaki kişilere ulaşarak onların hayatını kolaylaştırıcı küçük dokunuşlar yaptıklarını belirten Okul Müdürü İbrahim Ayan, proje çerçevesinde Gülabibey mahallesinde bulunan ihtiyaç sahiplerini Mahalle Muhtarı Hikmet Durgun aracılığıyla tespit ettiklerini belirterek tespit edilen evlerle önce görüşme yaptıklarını sonra yapılacak iş ve işlemlerin belirlendiğini söyledi. 

Projeye katılan öğretmen ve öğrencilerin tamamın projeye gönüllü olarak katıldığını vurgulayan Ayan; “Proje ile mahallemizde tespit edilen ihtiyaç sahibi muhtaç durumdaki kişilerin evlerinde kullanılamaz veya eskimiş durumdaki eşyaların tamir yada değişimini yapıyoruz. Gittiğimizde evlerde ihtiyaç sahibi ailelerin mobilya bakımlarını yaparak, elektrik tesisatlarını yeniliyoruz, musluklarını tamir ediyoruz. Yaptığımız bu küçük dokunuşlarla onları hem mutlu ediyoruz bizde onların mutluluklarına ortak oluyoruz.” dedi

Projeyle öğrencilerin milli, manevi, ahlaki ve insani değerlerini pekiştirdiklerini vurgulayan Ayan, ''Öğrencilerimiz, bilgi ve tecrübelerini sosyal sorumluluk kapsamında kullanarak, hem ihtiyaç sahibi ailelere faydalı oluyorlar hem de kendilerini geliştiriyorlar. Proje, meslek liselerini ailelerle buluşturarak, mesleki ve teknik eğitimin öneminin daha iyi anlaşılmasına vesile olacaktır.'' ifadelerini kullandı.

MALZEME DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR’

Proje kapsamında evlerin tamiratında ve bakımında kullanılan malzemelerin hayırseverler tarafından karşılandığına dikkat çeken Ayan, malzeme desteği konusunda hayırsever esnaflardan ve belediyeden destek beklediklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER